Bugun...
'2019'DA KiM iKTiDAR OLACAK BELLi DEĞiL'
Tarih: 06-01-2018 10:50:00 + -'2019'DA KiM iKTiDAR OLACAK BELLi DEĞiL'

            ELİTAŞ; “TAŞERON BİR MUHALEFET ARZU ETMİYORUZ”

*** Hükümet 2019 yılından önce seçim yok diyor ama AKP Grup başkanvekili Mustafa Elitaş ile AKP il başkanı ve belediye başkanları çalmadık kapı sıkmadık el bırakmıyor. AKP Grup başkanvekili Mustafa Elitaş bu kez Kayseri de bulunan ziraat odalarını ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Mustafa Elitaş'ın hedefinde CHP vardı. Elitaş ; “Muhalefetsiz bir iktidarın olmaması gerektiğini düşünüyoruz ama Türkiye menfaatlerinde bir muhalefet arzu ediyoruz. Taşeron bir muhalefet arzu etmiyoruz” dedi.
***  “2019 yılında kimin iktidar olacağı belli değil” diyen Mustafa Elitaş Anayasa değişikliği ve TBMM iç tüzük değişikliğinde MHP’nin de büyük katkıları olduğunu söyledi. Elitaş; “Vatandaş kime teveccüh ederse kimi seçerse iktidar olacak o dur. Vatandaşın sözünden daha kıymetli onun sözünün üstünde başka bir söz olmadığını ifade ediyoruz. Bu anlamda şimdiye kadar yaptığımız Anayasa değişikliği ve TBMM iç tüzük değişikliği konusunda MHP'nin katkılarını inkar etmemiz mümkün değil” dedi.
            AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş; “3 Kasım 2019’dan itibaren Türkiye 2016-2017 16 Nisan Anayasa değişikliğini hayata geçirecek. Orada bu güne kadar hep söylediğimiz devletin esnek olması, hareket kabiliyetinin yüksek olması, hantal devlet yapısından çıkması. Özel sektörün piyasa ile rekabet etmek yerine düzenleyici olması. Bütün felsefemiz amacımız bu. Bu konu ile ilgili çalışmaları yapıyoruz. Hem Cumhurbaşkanlığında hem hükümet hem de Ak Parti genel merkezinde 2019’daki yeni sistem ile ilgili devletin yapılanması konusunda çeşitli çalışmalar var. Bu çalışmalar önce Ak partide hazırlandıktan sonra diğer siyasi partilere sunulacak. O siyasi partilerde çalışmaya katkı sağlıyoruz diyen siyasi partiler varsa onlarla birlikte devam edeceğiz. Umarım ki bütün siyasi partiler bizim bu yaptığımız çalışmaya katkı sağlarlar. Çünkü 2019 yılında kimin iktidar olacağı belli değil. Vatandaş kime teveccüh ederse kimi seçerse iktidar olacak o dur. Vatandaşın sözünden daha kıymetli onun sözünün üstünde başka bir söz olmadığını ifade ediyoruz. Bu anlamda şimdiye kadar yaptığımız Anayasa değişikliği ve TBMM iç tüzük değişikliği konusunda MHP katkılarını inkâr etmemiz mümkün değil. Anayasa değişikliği konusunda CHP hep direnmişti. Getirilen anayasa da onlarında tavsiyelerini dikkate alıp bazı düzenlemeler yaptıktan sonra bize böyle anlatsa idiniz bizde katılırdık dediler. Ayrıca TBMM de iç tüzüğü değiştirdiğimizde o teklifi yaptığımızda kapıdan sokmayız, bacadan girdirmeyiz girdirseler bile cay ikram etmeden kapıdan geri göndeririz gibi söylemler vardı. Görüşmelerde bize böyle anlatsa idiniz bizde katkı sağlardık dediler. CHP önce her şeye olmaz diyerek değil olumlu ve ılımlı yaklaşım sağlayarak düşünmesi Türkiye’ye katkı sağlamak demektir” dedi.
   CHPyi eleştiren Mustfa Elitaş şöyle konuştu; “Muhalefetsiz bir iktidarın olmaması gerektiğini düşünüyoruz ama Türkiye menfaatlerinde bir muhalefet arzu ediyoruz. Taşeron bir muhalefet aruz etmiyoruz. Uluslararası güçlerin elinde oyuncak olmuş onların papağanı gibi eylemde ve söylemde bulunan bir muhalefet milli bir muhalefet değildir. Biz ana muhalefet partisine milli düşünce içerisinde olmasını milli bir davranış görüş sergilemesini arz ediyoruz.”
   Haber Merkezi
Bu haber 380 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR