Bugun...

20 YILLIK BİRİKİMİ OLAN 18 BÜYÜKBAŞ HAYVANI ÇALINDI
Tarih: 12-09-2019 11:15:00 + -20 YILLIK BİRİKİMİ OLAN 18 BÜYÜKBAŞ HAYVANI ÇALINDI

   Bir besicinin 20 yıllık birikimi olan 18 büyükbaş hayvanı çalındı. Hırsızların hayvanları 3 kilometre yürüttükten sonra araca bindirerek çaldıkları belirlendi. 
   Talas ilçesine bağlı Kuruköprü köyünde meydana gelen olayda, gece hayvanlarını ahıra getirerek istirahat eden Ahmet Kuramaz, sabah namazı için uyandığında hayvanlarının yerinde olmadığını gördü. Şaşkınlıkla hemen köy muhtarını ve jandarmayı arayan Kuramaz, ekiplerin gelmesiyle beraber hayvanların yürütülerek çalındığını anlayınca ikinci kez şaşkınlık yaşadı. 3 çocuk babası olan ve tek geçim kaynağı hayvanları çalınan Ahmet Kuramaz, yetkililerden hayvanlarının bulunması için yardım istedi.
   Hayvanların yürütüldüğünün kesin olduğunu fakat nereden araca bindirildiğine dair hala bilgi sahibi olamadıklarını söyleyen Ahmet Kuramaz, “Gece saat 12.30’da hayvanlarım yerindeydi. O saatte de yattım ben zaten. Burada akrabalarımız var ve emniyet içerisindeydi hayvanlarımız. Sabah namazı için saat 05.30 sıralarında buraya geldiğimde hayvanların götürüldüğünü gördüm. Anında muhtara ve jandarmaya haber verdik. Jandarma ekipleri anında müdahale ederek, gerekli yerlerle görüşüp haber verdiler. Fakat hayvanları buradan kamyona yükleyerek götürmemişler ve buradan 2-3 kilometre yürüterek götürmüşler. Sonrasında da araca bindirdikleri konusunda kesin bir karar yok ama yürüterek götürdükleri kesin. Çünkü hayvanların izlerinden ve dışkılarından takip ederek gidiş istikametlerini gördük ama köyün boş tarlalarında bütün hayvanlar gezdiği için izlerini kaybettik. Bu olayla birlikte 10 tane inek, 4 tane hamile düve ve 4 tane de normal düve olmak üzere 18 tane büyükbaş gitti. Elimde kalan da 1 tane doğum yapmış ineğim vardı, onu içeriye almıştım. O ve çalınan hayvanların bir tane yavrusu var içeride ve 3 tane daha yavru hayvanım kaldı” dedi.
  Daha önce de hırsızlık durumlarının yaşandığını ve hayvanları araziye çıkartmaktan korktuklarını belirten Kuruköprü Köyü Muhtarı Bilal Yardım ise, “2013 yılında yine köyümüzde bir hayvan hırsızlığı oldu. Ondan 1 yıl önce bitişiğimizdeki köyde aynı durumu yine yaşadık. Biz çiftçiyiz ve araziye hayvan çıkartmaktan korkuyoruz. Benim muhtar olarak isteğim, jandarma ekiplerimizin burada daha sık devriye gezmesi, buralara da bekçi verilmesi ve kamera sayılarının arttırılması. Çünkü arazi her yönden tehlikeli ve korkuyoruz” dedi.
   İHA                                         
Bu haber 825 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR