Bugun...
19 MAYIS KUTLAMA MESAJLARI
Tarih: 19-05-2018 10:20:00 + -19 MAYIS KUTLAMA MESAJLARI

   Vali Süleyman Kamçı, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, OSB Başkanı Tahir Nursaçan'ın, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, KTB Başkanı Recep Bağlamış   19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı yayınladı.
  Vali Süleyman Kamçı, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlama Mesajında; “Anadolu'nun dört bir yandan işgal edildiği bir dönemde 99 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun başlangıcı olduğu gibi, milletimiz ve ülkemiz için geleceğe doğru atılan önemli bir adımdır. Gençlerimizin emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyoruz” diye konuştu.  
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bağımsızlığın Türk Milletinin ruhunda ve genlerinde var olduğunu belirtti ve 19 Mayıs’ın da bunun en güzel göstergelerinden birisi olduğunu söyledi. Başkan Çelik, 19 Mayıs’ın bir milletin uyanışı olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kurtuluş Savaşı meşalesinin 99 yıl önce bugün yakıldığını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletinin esaret altına alınamayacağını Samsun’dan yaktığı meşale ile tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğini söyledi.
   ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sinin inşasında Türk gençliğine her zamankinden daha büyük görev düştüğünü kaydetti. Rektör Güven, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlattığı milli mücadele ateşi ile topyekûn halkın desteğini de arkasına alarak, yurdu düşmandan temizlediğini ve bu yüzden 19 Mayıs gününün Türk Milleti için önemi ve değerinin büyük olduğunu söyledi.
   KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci;  “Gençlerimize güvendiğimiz ve onların önünü açtığımız sürece bizim gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi. Başkan Büyüksimitci; “İnanıyorum ki, fırsat buldukları ölçüde ve kendilerine olan toplumsal güveni fark ettikleri takdirde, bizim gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki gençlerimize bu güveni hissettirelim ve onların önünü açalım” diye konuştu.
   OSB Başkanı Tahir Nursaçan;  "19 Mayıs 1919'da en büyük kahramanlık destanının yazıldığını, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde düşmana karşı büyük bir zafer kazanıldığını ifade etti. Nursaçan "Cesaret, fedakârlık ve kahramanlığın en büyük örneklerinin verildiği kurtuluş savaşımızın başlangıcıdır” dedi.
      KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Gülsoy mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 99. yıldönümünün onur ve gururunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.
    KTB Başkanı Recep Bağlamış; ''Türk Milleti ve Türk Gençliği, 19 Mayıs 1919'daki büyük ruhu gösterdiği gibi yine aynı ruh ile 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor'' dedi.    
   Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiyesinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır.”
     Haber Merkezi
Bu haber 589 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR