Bugun...
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJLARI:
Tarih: 18-05-2019 10:25:00 + -19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJLARI:

    19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir dizi mesajlar yayınlandı. Yayınlanan mesajlarda 100 yıl önce yakılan kurtuluş meşalesinin Türk tarihinin en önemli sayfalarından biri olduğu vurgulandı.

   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı nedeniyle bir açıklama yaptı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını da kutlayan Başkan Büyükkılıç, 100 yıl önce yakılan kurtuluş meşalesinin Türk tarihinin en önemli sayfalarından birisi olduğunu söyledi.

Açıklamasında 19 Mayıs 1919 gibi önemli bir tarihin bayram olarak armağan edildiği gençlere de seslenen Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman ve tüm gücüyle gelecek nesillerin yanında olacağını söyledi.

   OSB Başkanı Tahir Nursaçan: “19 Mayıs Türk’ün dirilişinin, ayağa kalkışının ve esarete, teslimiyete, mandaya, kulluğa isyan bayrağını açtığı gündür” dedi. 19 Mayıs 1919'da en büyük kahramanlık destanının yazıldığını, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde düşmana karşı büyük bir zafer kazanıldığını ifade eden Nursaçan mesajında, " Cesaret, fedakârlık ve kahramanlığın en büyük örneklerinin verildiği kurtuluş savaşımızın başlangıcıdır. Gençlerimizin 19 Mayıs'ın içerdiği derin mananın idraki içinde, ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, bizi biz yapan değer, ilke ve hasletlere sonuna kadar sahip çıkacaklarına inanıyorum” diye konuştu.
   KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir. Bu kapsamda gençlerimiz de üzerine düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirmeli; şanlı tarihimiz ışığında, Türk Milletinin değerlerini kılavuz kılarak araştırmalı, okumalı, bilimin peşinden gitmeli, yeteneklerini geliştirmeli ve sürekli daha iyiyi hedefleyerek, emanet aldıkları bu eşsiz mirası daha da zenginleştirmek için büyük bir özveriyle çalışmalıdır” ifadelerini kullandı.  
   Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “19 Mayıs Milli uyanışın sembolüdür” dedi.  Başkan Çolakbayrakdar; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır” diye konuştu.
   Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yılmaz Üçkan: “En zor şartlarda dahi mücadele etmenin adıdır 19 Mayıs. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kıvılcımı yakılan ve mücadelesi başlatılan istiklal ve istikbalin adıdır 19 Mayıs. 19 Mayıs, Türk milletinin acısında da sevincinde de bir olabileceğinin en güzel zaman dilimidir. Yüreklerin topluca vurduğu andır. Kimseye boyun eğmeyeceğimizin, vesayet altına girmeyeceğimizin bütün dünyaya ilanıdır. Türk Milletinin geçmişini unutmadan geleceğine sahip çıktığı gündür” dedi.
   Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, “Milletimizin özverisi ve hürriyete olan inancı ile birleşerek Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır. Bu aziz topraklar, ecdadımızın canları pahasına gösterdiği olağanüstü ve onurlu mücadele ile vatan olmuştur” dedi. Başkan Uzunluoğlu, şehitleri de anarak “Ruhları şad olsun. Bu duygu ve düşüncelerimle Pınarbaşılı hemşerilerim olmak üzere, tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 
Bu haber 334 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR