Bugun...
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI
Tarih: 11-01-2018 10:14:00 + -



10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI

           GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANVEKİLİ YAVUZ NAVRUZ:
           “15 TEMMUZ’DA MEYDANA İLK ÇIKAN KAYSERİ BASINIDIR”

   Kayseri'de görev yapan medya çalışanları 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtı önünde bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Yavuz Navruz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde meydana ilk çıkanların başında Kayseri basınının olduğunu söyledi.
   Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Yavuz Navruz, gazetecilerin yaşadığı sıkıntılardan bahsetti. Kayseri basınının her zaman devletinin yanında olduğunu söyleyen Navruz, “Biz devletimizin yanında olduğumuzu her zaman gösterdik. Bunun en büyük örneği 15 Temmuz’da bu meydana Türkiye genelinde ilk çıkan Kayseri basınıdır. Bu konuyla ilgili Kayseri basını Başbakanlık’tan plaket almıştır. Bunu kimsenin unutmaması lazım. Herkes sıcak yatağından çıkmaya korkarken Kayseri basını burada bırakın haber yapmayı canlı yayına geçerek bütün Anadolu’yu sokaklara çıkması için davet etmiştir. Eğer Anadolu basını kepenk indirirse, televizyonlarında ekranı kararırsa kalenin surlarından en büyük denge taşını çekmiş olursunuz. Bu taşın çekilmemesi için Anadolu basınının ayakta durması lazım" diye konuştu.
   Konuşmaların ardından basın mensupları topluca hatıra fotoğrafı çektirdi, cemiyet tarafından düzenlenen kokteyle katıldı. Kutlamalarda ayrıca CHP Talas İlçe Başkanı Serdar Altuner'de basın mensuplarının gününü kutlayarak karanfil dağıttı.   
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 




Bu haber 334 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ