Bugun...
YAHYALI’DA DOĞALGAZ VERİLDİ
Tarih: 09-11-2018 11:32:00 + -


Yahyalı’ya doğalgazın verilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi. Törende, Kayseri protokolü, Kayserigaz yöneticileri, basın mensupları ve Yahyalı halkı bir araya geldi.

 YAHYALI’DA DOĞALGAZ VERİLDİ

   Törende açılış konuşmasını yapan Kayserigaz Genel Müdürü AdemDincay; “Yahyalı’ya 27 milyon liralık bir yatırım yaptık. Altyapı çalışmalarında 60 km çelik hat, 130 km polietilen hat ve 40 km servis hattı döşendi. En önemlisi söz verdiğimiz tarihte, 2018 bitmeden doğalgazı Yahyalı halkı ile kavuşturduk” dedi
   EWE  Turkey Holding COO’su Hasan Yasir Bora da; “Bugün de aylardır süren çalışmalarımızın sonucunda Yahyalı ilçemizi de doğalgazla buluşturuyoruz. Saha ekiplerimiz doğal gaz arzını söz verdiğimiz tarihe yetiştirmek için büyük bir gayret gösterdi. Kendilerine bir kez de sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum” diye konuştu.
   Törende konuşma yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise: “Doğalgaz çalışmalarının kısa bir sürede tamamlanması ile Yahyalı halkını hak ettiği, çevreci ekonomik ve temiz yakıt olan doğalgaz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Doğalgaz halkımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik; “Bugün Yahyalı için çok önemli bir gün, artık bu güzel ilçemiz doğalgaz konforu ile tanışıyor. Kayserigaz gurur verici çalışmalara imza atıyor. Biz de bu çalışmalarda onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Doğalgaz’ın Yahyalı halkına hayırlı olmasını dilerim’’ dedi
   Yahyalı Cumhuriyet Meydanı’nda Yahyalı halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen tören, protokolün doğalgazın sembolü olan meşaleleri yakması ile sona erdi.
  Haber Merkezi
Bu haber 304 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ