Bugun...

ÇIĞ DÜŞEN YOL 17 SAATTE ULAŞIMA AÇILABİLDİ
Tarih: 15-02-2020 09:46:00 + - ÇIĞ DÜŞEN YOL 17 SAATTE ULAŞIMA AÇILABİLDİ

   SARIZ VE PINARBAŞI BELEDİYELERİ TEYAKKUZA GEÇTİ
  
*** Kayseri- Kahramanmaraş yolunun Sarız ilçesi Bostanlı mevkiinde, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde düşen çığ korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Yaklaşık 450 metrelik bölümü kar yığınıyla kaplanan yol uzun süre ulaşıma kapandı. Sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye AFAD, UMKE, sağlık, jandarma ve belediye ekipleri sevk edildi. Ayrıca çığ alanında dedektör cihazlarla dinleme ve inceleme yapılırken, çağ altında kalan olmadığı belirlendi. Daha sonra yolun yeniden ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.
 
 BÖLGEDE KÜÇÜK ÇAPLI 6 ÇIĞ DÜŞMESİ DAHA MEYDANA GELDİ

   *** Karayolları ve belediye ekipleri akşam yoldaki karın bir bölümünü temizledi ancak saat 23.00 sıralarında ikinci çığ tehlikesi nedeniyle yol açma çalışmaları durduruldu. Sabah saatlerine kadar bölgede çoğu küçük çaplı 6 çığ düşmesi daha meydana geldi. Öte yandan yolun ulaşıma kapanması nedeniyle bölgede uzun araç kuyrukları oluştu. Çığ alanına uzak bölgede bekletilen sürücü ve yolculara ise Kızılay tarafından yiyecek ve içecek dağıtılırken, Pınarbaşı Belediyesi' de sürücülere dinlenme ve konaklama yeri temin etti.
  

   SES BOMBASIYLA KAR KÜTLELERİ DÜŞÜRÜLDÜ
   Kayseri- Kahramanmaraş yolunun Sarız ilçesi Bostanlı mevkiinde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde düşen çığ korkulu anların yaşanmasına neden oldu.Yaklaşık 450 metrelik bölümü kar yığınıyla kaplanan yol uzun süre ulaşıma kapandı. Sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye AFAD, UMKE, sağlık,jandarma ve belediye ekipleri sevk edildi. Çığ alanında dedektör cihazlarla dinleme ve inceleme yapılırken, karlar altında kalan olmadığı belirlendi. Daha sonra yolun yeniden ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.Karayolları ve belediye ekipleri akşam yoldaki karın bir bölümünü temizledi; ancak saat 23.00 sıralarında ikinci çığ tehlikesi nedeniyle yol açma çalışmaları durduruldu. Dün sabah saatlerine kadar bölgede çoğu küçük çaplı 6 çığ düşmesi daha meydana geldi. Öte yandan yolun ulaşıma kapanması nedeniyle bölgede uzun araç kuyrukları oluştu. Çığ alanına uzak bölgede güvenli alanda bekletilen sürücü ve yolculara, Kızılay tarafından yiyecek ve içecek dağıtılırken, Pınarbaşı Belediyesi' de sürücülere dinlenme ve konaklama yeri temin etti. Mağdur olan sürücüler, hem Pınarbaşı Belediyesine hem de Sarız Belediyesine teşekkür ettiler.
   Sabahın ilk ışıklarıyla bölgede yol açma çalışmalarına yeniden başlandı. Önce ses bombası patlatılarak, riskli alanlardaki kar kütleleri düşürüldü. Çığ riskinin ortadan kaldırılmasıyla yol açma çalışması yapıldı. Karayolları ve belediye ekipleri, iş makineleriyle yoldaki kar yığınlarını temizledi. Çalışmalar sonucu yol, saat 11.00 sıralarında yeniden ulaşıma açıldı.  
   Çığ düştüğü sırada bölgeye yakın yerde bulunan TIR şoförü Ahmet Aslan, "Gaziantep'ten aldığım yükle Kayseri'ye gidiyordum. Önümüzde çığ düştü, yol ulaşıma kapandı. Çok korktuk. Bazı kamyon şoförü arkadaşlar çığ altında kalma tehlikesi yaşadı. Çok şükür iyiyiz. Jandarma ve polis bizim için elinden geleni yaptı. Şimdi yol yeniden açıldı" diye konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 718 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR