Bugun...
BAŞKAN PALANCIOĞLU:
Tarih: 15-08-2019 10:48:00 + - BAŞKAN PALANCIOĞLU:

            "VAAT ETTİĞİMİZ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

   Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu; "Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehri korumak ve geliştirmek sadece bizim değil bütün yaşayan vatandaşların da görevi" dedi.
   Başkan Palancıoğlu kentteki belediyelerin maddi açıdan sıkıntısı olmadığını ancak belediyelerin kamu kaynağını en iyi şekilde yönetmesi gerektiğini söyledi. Palancıoğlu; "Melikgazi Belediyesi’nin İller bankası haricinde bir borcu yok. Yine de tüm belediyelerde olduğu gibi ekonomik daralmalardan dolayı attığımız adımları dikkatli atmaya çalışıyoruz" dedi.
   Altınoluk mahallesine paraşüt pisti gibi yani bir park yapılacağı müjdesini veren Başkan Palancıoğlu, hizmetlerin kalitesi ve tasarruf sağlamak için vatandaşların belediyenin hizmetlerine destek vermesi gerektiğini söyledi.
   Projeler hakkında bilgiler veren Başkan Palancıoğlu; "Altınoluk mahallesine yeni bir park yapıyoruz, yamaç paraşüt pisti gibi çok güzel bir alan. Orada bulunan gereksiz yollar vardı, kazaya sebebiyet vermemesi için onları kaldırdık ve yeşil alan yaptık. Dünyanın en gelişmiş ülkelerine giderseniz ilaçlamanın yasak olduğunu göreceksiniz. İlaçlar kimyasallardan oluşuyor ve belli bir ölçüsü var bu işlerin kontrol altında olması lazım. Vatandaşlarımızın belediyelerin yaptığı işlere destek vermesi hem tasarruf açısından hem yapılan hizmetlerin kalitesi açısından çok önemlidir diye düşünüyorum. Mahalle baskısı iyi bir şey, sokağa birisi bir şey attığı zaman 'neden o çöpü attınız' diyebilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.
   İlçenin önemli bölgelerinde otopark sorununu çözmek için çalışmalar yapılacağını kaydeden Palancıoğlu; "Şehir dışından gelen bütün misafirler şehir merkezine geliyorlar ama maalesef otopark konusunda sorunlar var. Ama bu bölgede mülkiyet sorunu var hissedarlar çok. Davalar uzun sürdüğü için mülkiyeti almadan bir şey yapamıyoruz. Biz önümüzdeki 5 senede hem kamulaştırma hem satın alma yoluyla bu kötü yerleri önce temizlemenin mücadelesini vereceğiz. Bir diğer konu yüksek katlı bölgelere Çevre Bakanlığının bir desteği olacak, eski Atatürk evinin çevresindeki yüksek katlı binalar yıkılıp onların yerine 2 katlı yerler yapılacak. Ama sadece bu da yetmez Hunat ve Kiçikapı bölgesinde de birçok yapı var, buralardaki amacımız bu temizliği yapıp yüksek katlıları yavaş yavaş aşağıya indirmek. Bunun için daireleri satın alıp onları yıktıktan sonra aşağıdaki dükkanların kalmasını sağlamak üzere bir çalışma yapıyoruz. Bu bölgelerde yapmak istediğim en büyük projelerden bir tanesi kapalı katlı yeraltı otopark yapmak” diye konuştu.
   İHA
Bu haber 179 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ