Bugun...
“AF VE ANDIMIZ KONUSUNDA MHP İLE AYNI DÜŞÜNMÜYORUZ”
Tarih: 26-10-2018 11:27:00 + - “AF VE ANDIMIZ KONUSUNDA MHP İLE AYNI DÜŞÜNMÜYORUZ”

            AKP YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI ÖZHASEKİ;

    “MHP İLE İPLERİ KOPARMAK GİBİ ALGILANMASINI HOŞ BULMAM“
   ***
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki MHP ile AK Parti arasında karşılıklı beyanatların bazen incitici olduğunu dile getirerek, bu nedenle iki üç gün önce yaşanılan sürecin başladığını aktardı. Af ve Andımız konusunda MHP ile aynı düşünmediklerini ifade eden Özhaseki, "Bunun yerel ittifak tarafında kaldırıp bütün ipleri koparma gibi veya ileriye doğru daha da işi olumsuzluğa götürecek şekilde algılanmasını arzu da etmem, hoş da bulmam" diye konuştu.  
  
   “TEBDİLİ KIYAFETLE ŞEHRİ GEZEREK BAŞKANLARI SORDUK
   *** AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Belediye başkan adaylarını seçerken anketlere baktıklarını belirterek milletvekilleri ile istişare ettiklerini, tebdili kıyafetle şehri gezerek "Başkandan, çalışmalarından memnun musunuz?" diye vatandaşa sorduklarını anlattı. Vatandaşların birçok yerde değişim istediğini dile getirdi Özhaseki, bir belediye başkanının para, insan, mekân, algı yönetimini bilmesi gerektiğini vurguladı.
   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, AK Parti Genel Merkezi’nin 81 il ve yüzlerce ilçede yeni belediye başkanlarını tespit etmek için ummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, bu çalışmada eski büyükşehir belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 12 başkan yardımcısının kendisine yardımcı olduğunu aktardı.
   Belediye başkan adaylarını seçerken anketlere baktıklarını belirten Özhaseki, ellerinde 5. anketin olduğunu söyledi. Mevcut belediye başkanlarını teşkilatlara da sorduklarını kaydeden Özhaseki, milletvekilleri ile istişare ettiklerini, tebdili kıyafetle şehri gezerek "Başkandan, çalışmalarından memnun musunuz?" diye vatandaşa sorduklarını anlattı.
   Özhaseki, "Hâlihazırdaki belediye başkanımızdan bir memnuniyet varsa başımızın tacı, o arkadaşla devam edeceğiz. Değilse, bir dakika burada bir sıkıntı var diyoruz, bir daha inceliyoruz, sıkıntıyı görüyoruz" diye konuştu.
   Özhaseki, vatandaşların birçok yerde değişim istediğini dile getirdi. Bir belediye başkanının para, insan, mekân, algı yönetimini bilmesi gerektiğini vurgulayan Özhaseki, bunların tamamını bilen kişinin başarılı bir belediye başkanı olacağını söyledi.
   Seçim İşleri Başkanlığı'nın takvime ilişkin çalışmalarını sürdürdüğünü, henüz netleşmediğini bildirerek, "Aybaşı gibi müracaatları almaya başlarız. Elektronik ortam hazırladılar. Arkasından bütün şehirlerde temayül yoklamalarını yaparız" dedi.
     MHP ile Cumhur ittifakı konusunda çok istekli olarak iş başına geçtiklerini dile getiren Özhaseki, "Yerel seçimlere gelince karşılıklı olarak biz bu mutabakatın devamından yanaydık, ittifakın sürdürebilmekten yanaydık. Ancak zamanında ittifakla ilgili yasalar yapılırken, arkadaşlarımız yerel ittifakın olmayacağı gibi bir kanaate varmışlar. Bu konuyla ilgili bir mutabakat olmamış ve kanun çıkmamış. Yasal altyapısı hakikaten yok. 'Siz şurada aday koymayın, biz burada koymayalım' bu da partiler için bir zorluk. Bu zorlukları ara ara dile getirdiğimiz zaman bir takım belki de alınganlıklar oluştu. Ben, bu alınganlıkların çok doğru olmadığı kanaatindeyim. Kimse kimseyi ne küçümsüyor ne hor görüyor ne de başka bir hesap içinde, böyle şeyler ayıp şeyler" değerlendirmesinde bulundu.
   Karşılıklı beyanatların bazen incitici olduğunu dile getiren Özhaseki, bu nedenle iki üç gün önce yaşanılan sürecin başladığını aktardı. Af ve and konusunda MHP ile aynı düşünmediklerini ifade eden Özhaseki, "Bunun yerel ittifak tarafında kaldırıp bütün ipleri koparma gibi veya ileriye doğru daha da işi olumsuzluğa götürecek şekilde algılanmasını arzu da etmem, hoş da bulmam" dedi.  
      Haber Merkezi
Bu haber 2111 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR