Bugun...
40 YILDIR YÜRÜYECEĞİ GÜNÜ BEKLİYOR
Tarih: 05-02-2018 11:14:00 + - 40 YILDIR YÜRÜYECEĞİ GÜNÜ BEKLİYOR

   8 yaşındayken boyun ağrısıyla başlayan şikayetlerinin ardından 16 yaşından itibaren yürüme yetisini kaybeden romatoid artrit hastası kadın, yaklaşık 40 yıldır yürüyeceği günün hayaliyle yaşıyor.
   Kayseri’de yaşayan 55 yaşındaki Gülşen Naykı, yakalandığı romatoid artrit (eklem romatizması) hastalığı nedeniyle 16 yaşından itibaren ayağa kalkamaz oldu. Vücudundaki hiçbir eklemin işlevini görmediğini, el ve ayaklarında şekil bozukluğu olduğunu ve çok acı çektiğini söyleyen Naykı, annesi 73 yaşındaki Münevver Naykı’nın yardımlarıyla günlük ihtiyaçlarını karşılayabildiğini ifade etti. Yıllarının oturmakla geçtiğini vurgulayan Naykı, "8 yaşında boyun ağrısına yakalandım. 16 yaşına kadar tedavi gördüm, ayakta durabildim. 16 yaşından sonra da yürüyemez oldum. Aşağı yukarı 40 yıldır yürüyemiyorum. Ekrem romatizması hastasıyım. Bütün eklemlerde şekil bozukluğu, tutukluk var. Hiçbir yerimi kullanamıyorum. Sadece görüyorum, duyuyorum, konuşuyorum ve aklım başımda. Bunun haricinde vücudumun hiçbir eklemi işlem yapmıyor. Bu yaşıma kadar sürekli oturarak, annemin bakımıyla geldim. Yıllarım oturmakla geçti, hiçbir şey yapamadım. Çok ağrılarım, sızılarım oldu. Son 2 yıldır yara açıldı, bu yara da bir türlü kapanmıyor. Çok canım yanıyor" dedi.
   Tedavi için bir doktorla görüştüğünü, doktorun kendisine 1 ay yetecek kadar ilaç gönderdiğini ve kullandığı süre boyunca vücudunda rahatlamalar olduğunu dile getiren Gülşen Naykı, maddi imkansızlıklardan dolayı tedavinin devamını getiremediğini belirtti. Hayırseverler ve yetkililerden tedavisi için yardım isteyen Naykı şöyle konuştu:"İstanbul’da bir doktora göründüm. Onun ürünlerini getirttim ama maddi durumum olmadığı için devamını nasıl getirebilirim diye düşünüyorum. Bu ürünleri kullanalı 15 gün oldu, 15 gündür vücudumda biraz da olsa rahatlık hissediyorum. Engelli maaşım var ama evimiz kira ve faturalara yetmediği için yardımsever ve yetkililerimizden yardım bekliyorum. Çünkü bu ürünleri devam ettiremezsem tekrar başa döneceğim."
   İHA

 
Bu haber 2409 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR