Bugun...
11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL;
Tarih: 13-01-2018 10:46:00 + - 11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL;

             ''ARKADAŞLARLA POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM''

   11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine yönelik yapılan sert eleştirilere karşı; ''Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum'' dedi.
   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gazetecilere açıklamalarda bulundu.
   Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden “Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar” eleştirdiği Abdullah Gül, "Bu konularla ilgili polemiğe girmek yakışmaz. Onun için polemiğe girmiyorum arkadaşlarla" dedi.
   Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay için verdiği karar hakkında da konuşan Gül: "Olağanüstü bir dönem yaşadı Türkiye bunların kontrol edilmesi için gerekliydi ama artık normalleşmesi herkes için büyük bir ümit olur kanaatindeyim. Olağanüstü bir dönem yaşadı Türkiye bunların kontrol edilmesi için gerekliydi ama artık normalleşmesi herkes için büyük bir ümit olur kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.
   11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, OHAL’in yeniden uzatılmasıyla ilgili olarak, "OHAL'in son defa Meclis'e sevk edildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır. Tekrar reformcu bir Türkiye olduğunu göstermesi, ekonomi, dış ilişkiler itibariyle çok doğru olacağına inanıyorum" dedi.
    Haber Merkezi
Bu haber 1526 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ