Bugun...

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU:
Tarih: 22-05-2020 16:42:00 + -  AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU:

             "SOSYAL KORUMA KALKANIYLA KAYSERİ'YE 175 MİLYON LİRA YARDIM YAPILDI"

   *** AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Hükümeti’nin koronavirüs salgını döneminde Kayseri için Sosyal Korunma Kalkanı ile birlikte 175 milyon 890 bin 777 lira yardım yaptığını açıkladı. Çopuroğlu, “Ülkemiz ile bir kez daha gurur duyuyoruz, dünya ortalamasının çok çok altında vaka ile ölüm oranları ile karşılaştık. Binlerce insanımız vefat etti ama dünya ortalamasının altında olması manidar. Kayseri’ye bakacak olursak Türkiye ortalamasının altında vaka oranı vardı, İlhami Çelik başhekimimiz güzel yönetti, tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
   *** Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ta konuşmasında Kayseri’de giriş çıkış yasağının devam etmesinin nedenini açıkladı. Büyükkılıç, “Kayseri her şeyden önce bizim göz bebeğimiz, Kayseri güvenli bir şehir, stratejik bir şehir, Kayseri önemli bir şehir. Ulaşım bağlamında adeta geçiş noktası olan Anadolu’nun göbeğindeki bu güzel şehrimizin doğudan, güneydoğudan kuzeyden ve batıdan gelen tüm yolların kesiştiği bu şehrimizi koruma bağlamında covid-19 rakamlarını baz almaktan öte, stratejik konumu açısından şehrimiz için bir miktar da hassas davranıldı” diye konuştu.
   AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menduh Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanlarıyla ortak bir toplantı düzenleyerek, Kayseri'de koronavirüsle ilgili alınan tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, burada yaptığı konuşmasında koronavirüs salgını döneminde ekonomik anlamda AK Parti Hükümetinin açıkladığı desteklerden Kayseri'nin de gerekli olan yardımları aldığını söyledi.  Amacın salgın döneminde ekonomik anlamda devletin vatandaşın yanında olması ve destekler vermesi olduğunu söyleyen Çopuroğlu, bu yönde çok ciddi çalışma yapılarak büyük desteklerin sağlandığını ve devam ettiğini dile getirdi. Kayseri için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın verilerini de açıklayan Çopuroğlu şu bilgileri verdi; “Bakanlığımızın sosyal koruma kalkanı ile birlikte şehrimize sağladığı yardım miktarı 175 milyon 890 bin 777 TL'yi buldu. 20 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla sosyal destek programı (hane) ile faz bir kapsamında 22 bin 617 haneye 22 milyon 617 bin lira ödendi. Faz 2 kapsamında 36 bin 234 haneye 36 milyon 234 bin TL ve faz 3 kapsamında 26 bin 83 haneye 26 milyon 83 bin lira ödeme gerçekleştirildi. Kısa çalışma ödeneği ile 57 bin 515 çalışana 75 milyon 339 bin 883 TL, nakdi ücret desteği olarak 12 bin 721 çalışana 6 milyon 120 bin 929 TL ve işsizlik ödeneği olarak 8 bin 302 kişiye 9 milyon 495 bin 965 TL ödeme yapıldı. Ülkemizde koronavirüs salgını ile birlikte salgının ekonomik açıdan insanlarımızı etkilenmemesi adına yapılan bu çalışma ile birlikte başardık ve şehrimizde 175 milyon lirayı aşan ödeme yapıldı. Devletimiz, salgınla birlikte oluşan bu sıkıntılı süreçte vatandaşının yanında olmuş ve ciddi destekler sağlamıştır.”
   Belediye Başkanları adına konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ta konuşmasında COVID-19 salgını ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdi. Başkan Büyükkılıç, tedbiri elden bırakmadan bu virüs ile mücadeleye devam edeceklerini kaydetti. Büyükkılıç,şunları kaydetti." 16 ilçe belediye başkanı ile el ele, dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyerek bu süreci bugünlere getirdik. Gönlümüz daha fazlasını arzu eder. Rakamlar baz alındığında ülke genelimizin ortalamasının aşağısında olmasına rağmen ister istemez 15 şehir içerisinde nitelendiriliyor olmamız kafamızda şu soruyu sevk ediyor. Niye diğer illerde sınırlandırılmalar kaldırıldı, Kayseri’de devam ediyor? Kayseri her şeyden önce bizim göz bebeğimiz, Kayseri güvenli bir şehir, stratejik bir şehir, Kayseri önemli bir şehir. Ulaşım bağlamında adeta geçiş noktası olan Anadolu’nun göbeğindeki bu güzel şehrimizin doğudan, güneydoğudan kuzeyden ve batıdan gelen tüm yolların kesiştiği bu şehrimizi koruma bağlamında covid-19 rakamlarını baz almaktan öte, stratejik konumu açısından şehrimiz için bir miktar da hassas davranıldı” diye konuştu. Başkan Büyükkılıç, bu süreçte eksiklikleri olabileceğini ifade ederek, “Üzerimize düşeni yapacağız, sorumluluğumuzun farkında olacağız, çok şükür iyi bir noktadayız ama yetmez, ihmal etmeye gelmez” dedi.
   Toplantının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kazancılar çarşısına geçerek burada esnafa ve vatandaşlara maske dağıttı. Toplamda 13 bin maske dağıttıklarını bildiren başkanlar, hem vatandaşı hem de esnafı sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda uyardı.
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

           

 
Bu haber 921 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR