Bugun...
CHP KOCASİNAN İLÇE BİNASINA ÇİRKİN SALDIRI
Tarih: 04-12-2018 11:25:00 + -   CHP KOCASİNAN İLÇE BİNASINA ÇİRKİN SALDIRI

  CHP ÜYESİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN SALDIRGAN TESLİM OLDU
  
***  Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe binasına dün gece geç saatlerde çirkin bir saldırı düzenlendi. Parti binasının camını taşla kırarak içeriye giren ve CHP üyesi olduğu iddia edilen Özgür Terazi,  odalarda bulunan elektronik malzemeler ile eşyalara zarar verdi.  Parti binasını adeta savaş alanına çeviren saldırgan Özgür Terazi'ye ait olduğu iddia edilen kan izleri ise dikkat çekti. Saldırgan Tezari'nin polise giderek teslim olduğu ve olayı kendisinin yaptığını itiraf ettiği öğrenildi. Psikolojik sorunları olduğu ve uyuşturucu kullandığı ileri sürülen zanlıyla ilgili polis soruşturmanı sürdürüyor.           

              “GECENİN KÖR KARANLIĞINDA SALDIRI OLDU”
   *** CHP Milletvekili Çetin Arık saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Bugün yine CHP’ye gecenin kör karanlığında bir saldırı oldu. Bunlar karanlık insanlar, aydınlıktan korkarlar. Biz CHP’liler her zaman ışığa koşacağız. Bu alçaklar bize durdurmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar” dedi. CHP İl Başkanı Ümit Özer de; “Karanlık bir güne uyandık. Bu ilk değil daha öncede yaşandı. Ne yazık ki hepsinde de bütün failler alkolik ya da uyuşturucu bağımlısı çıktı. Önemli olan bu kişiler değil bunlara bu işi yaptıranlar. Arkasında ki kişilerin biran önce bulunup adalete teslim edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
            Cumhuriyet Halk Partisi Kocasinan İlçe Teşkilatına yapılan saldırının ardından bir basın toplantısı düzenleyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ile Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, partilerine yapılan saldırıyı kınadı. Kınama toplantısında çok sayıda partilinin yanı sıra, eski il ve ilçe başkanları da katıldı.
              Konuşmasında partilerine yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Karanlık bir güne uyandık. Bugün partimize yapılan bir saldırıyla daha karşı karşıyayız. Bu ilk değil daha öncede yaşandı, Hacılar İlçemizde buna benzer bir sorunla karşılaştık, partimize siyah çelenk bırakılmıştı, bayraklarımız yakılmıştı. Ne yazık ki hepsinde de bütün failler alkolik ya da uyuşturucu bağımlısı çıktı. Önemli olan bu kişiler değil bunlara bu işi yaptıranlar. Arkasında ki kişilerin biran önce bulunup adalete teslim edilmesini istiyoruz” dedi.

            CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut İlçemize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bunun sorumluları bir an önce hesap vermeli ve gereken yapılmalıdır. Haksızlıklara ve saldırılara hiçbir şekilde boyun eğmeyeceğiz. Günümüz saldırı düzeninde bir tek üyemizin burnu kanarsa hesabını soracağız. CHP insan hakları ve demokrasi ihlallerine karşı eleştirileri ve duruşuyla Türkiye´nin demokrasi yolundan çıkmamasının en büyük teminatıdır. Tehditler ne kadar büyük olursa olsun, CHP bu tehditlere fırsat vermeyeceği gibi, Türkiye´yi tam demokrasi seviyesine çıkarana kadar Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün izinde mücadelesini sürdürmeye kararlıdır.Hiçbir saldırı bizi amacımızdan koparamayacak, bizleri korkutamayacaktır.
            Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Bugün yine CHP’ye gecenin kör karanlığında bir saldırı oldu. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bunlar karanlık insanlar, aydınlıktan korkarlar. Biz CHP’liler her zaman ışığa koşacağız. Bu alçaklar bize durdurmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar. CHP, kimsesizlerin kimsesidir. Partimizi asla susturamazlar. Biz kupan arazilerin peşinde koşan parti değiliz. Atatürk’ün yoldaşlarıyız biz. Bizler demokrasi için dün bedel ödedik bugün de bedel ödemeye hazırız.”Yapılan bu çirkin saldırı partimize değil demokrasiye yapılan bir saldırıdır. O nedenle saldırganın arkasında kimler varsa onlarında açığa çıkmasını istiyoruz. Temennim o ki emniyetimiz bu saldırıyla ilgili incelemesini derinleştirir ve arkasındaki gücü ortaya çıkartır ifadelerini kullandı.
            Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

           

             
Bu haber 453 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR