Bugun...
DOLARDAKİ DALGALANMA HEM ESNAFI HEM VATANDAŞI VURDU
Tarih: 14-08-2018 10:50:00 + -    DOLARDAKİ DALGALANMA HEM ESNAFI HEM VATANDAŞI VURDU

ESNAFLAR DOLARDAKİ BİR GÜNLÜK DALGALANMA BİLE BİZİM İŞLERİMİZİ BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLİYOR

   *** Dolardaki dalgalanma hem esnafı hem de vatandaşı vurdu. kapalı çarşı ile kazancılar çarşısında faaliyet gösteren esnaflar deyim yerindeyse adeta sinek avlıyor. Son günlerde ülkede artış gösteren dövizdeki dalgalanmanın kendilerini büyük ölçüde etkilediğini söyleyen esnaflar, "kurban bayramına bir hafta kaldı ama hala bir canlılık yok. İnanın siftah açamadan evine giden esnaflar var diyor.
   *** Çarşıda ise vatandaş alışverişi bırakıp dövizdeki dalgalanmayla kilitlendi. Sarraflar altın alım satımı yapmıyor. Sadece döviz bürolarında uzun kuyruklar var. Döviz büroları da satış yapamıyor. Dolar 6 bin 400 liradan alınıyor, 6 bin 900 liradan satılıyor, Euro ise 6 bin 600 liradan işlem görüp 7 bin 700 liradan satılıyor. Arada büyük fark olmasına rağmen vatandaş elindeki dövizi Türk lirasına çeviriyor.
   Kayseri'de alışverişinin kalbi olarak bilinen kapalı çarşı ve kazancılar çarşısında Bayrama az bir süre kalmasına rağmen bir durgunluk hâkim. Bayrama bir hafta kala satışlarda hareketlilik yaşanması gerekirken, kendi deyimleriyle ‘sinek avladıklarını’ söyleyen çarşı esnafına göre, eski bayram alışverişleri artık yapılmıyor. Esnafın yüzü hem yerli hem de yabancı turistten yana gülmüyor. Esnaflar “Şu ana kadar hareketlilik yok, olacağını da beklemiyoruz diyor.  Ekonomideki kötüye gidişin borçlarını içinden çıkılmaz hale getirdiğini de söyleyen esnaflar, doların yükselmesi borcumuzun ikiye katlanması anlamına geliyor. Dolarda bir günlük dalgalanma bile bizim işlerimizi büyük ölçüde etkiliyor. yani kurdaki en ufak dalgalanmanın maliyeti bizlere büyük zarar veriyor dediler. Öte yandan, Dolardaki dalgalanma Kayseri'de hem esnafı hem de vatandaşı vurdu. kapalı çarşı ile kazancılar çarşısında faaliyet gösteren esnaflar deyim yerindeyse adeta sinek avlıyor. son günlerde artış gösteren dövizdeki dalgalanmanın kendilerini büyük ölçüde etkilediğini söyleyen esnaflar, kurban bayrama bir hafta kaldı ama hala bir canlılık yok. inanın siftah açamadan evine giden esnaflar var diyor. Çarşıda ise vatandaş alışverişi bırakıp dövizdeki dalgalanmayla kilitlendi. Sarraflar altın alım satımı yapmıyor. sadece döviz bürolarında uzun kuyruklar var. döviz büroları da satış yapamıyor. dolar 6 bin 400 liradan alınıyor, 6 bin 900 liradan satıyorlar, Euro ise 6 bin 600 liradan alınıyor, 7 bin 700 liradan satıyorlar. arada büyük fark olmasına rağmen vatandaş elindeki dövizi Türk lirasına çeviriyor.      Haber-Foto: Mehmet Yılmaz
Bu haber 685 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR