Bugun...
“ÖĞRENCİLERİMİZE REHBERLİK EDECEĞİZ”
Tarih: 10-08-2018 10:45:00 Güncelleme: 10-08-2018 11:06:00 + -           “ÖĞRENCİLERİMİZE REHBERLİK EDECEĞİZ”

KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR,
 

   Kocasinan Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik ‘Kariyerim ve Geleceğim’ konulu seminer gerçekleştirildi. Seminere konuşmacı olarak katılan Dünyanın ilk Düşünce Koçu Münir Arıkan, tercih yapacak gençlere tavsiyelerde bulundu ve deneyimlerini paylaştı.    Şehir Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen seminere, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.
   Programın açılış konuşmasını yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilere hitaben “Büyük ve Güçlü Türkiye, sizlerle birlikte gitgide güçlenecek ve büyüyecek. Sizler bu ülkenin teminatısınız. Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için gayret etmelisiniz. Sizler, güçlenen, büyüyen Kayseri’nin ve Türkiye’nin istikbali olacaksınız. Kocasinan Belediyesi olarak bizlerde şehrimize yapılması gereken ne var ise her zaman hizmetkarız. Tercihlerini yapacak olan gençlerimize hayatları boyunca iyiliklerle ve güzelliklerle dolu bir yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.
   Gençlerin daha sağlıklı kariyer planlaması yapabilmesi amacıyla düzenlenen ‘Kariyerim ve Geleceğim’ konulu seminere konuşmacı olarak katılan Düşünce Koçu Münir Arıkan, kendine has üslubuyla deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Arıkan, öğrencilerle karşılıklı diyaloglara girerek interaktif bir sunum gerçekleştirdi. Münir Arıkan, “Bir insan hayatında iki büyük gün vardır; doğduğu gün ve neden doğduğunu keşfettiği gün. İnsan kendisini işine severek adarsa, gerçekten doğmuş demektir. Bundan dolayı potansiyelinizi en iyi şekilde kullanmalısınız. Başarı, insanın kendi potansiyeline inanması ve kendisini bu doğrultuda motive etmesiyle başlar” dedi.
   Seminer, katılımcılardan gelen soru-cevap bölümü ile sona erdi.
   Haber Merkezi

 HABER VİDEOSU

Bu haber 217 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR