Bugun...
“ALGI OPERASYONU İLE LİDERLERİ DEVİREREK ORAYI İŞGAL ETTİLER”
Tarih: 13-03-2018 10:49:00 + -           “ALGI OPERASYONU İLE LİDERLERİ DEVİREREK ORAYI İŞGAL ETTİLER”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Gazeteciler Cemiyeti’nin Ödül Töreni’ne katılmış gündemi değerlendirmişti. Özhaseki konuşmasında ABD’nin Irak ve Libya’da algı operasyonu yaptığını vurgulayarak “ABD ve Batı Libya'da Kaddafi'yi, Irak'ta Saddam'ı algı operasyonu yapıp diktatör olarak göstererek o bölgeyi insan hakları ve özgürlük getirmek maksadı ile işgal ettiler. Sonra insan hakları demokrasi getireceğiz dediler kan, gözyaşı, bela ve nefret getirdiler” dedi.
   Ödül töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki son birkaç yıldır yaşadıkları olaylara bakılmasını isteyerek içeride bir PKK belası, eli silahlı cani bir örgüt olduğunu, bunların sivilleri, masumları vurduğunu belirtti.
   Türkiye'yi de bölmek isteyen bu terör örgütünün her türlü vahşeti işlediğine fakat Avrupa'nın suçluları kucağına alarak vermediğine dikkat çeken Bakan Özhaseki, ABD’nin Irak ve Libya’da algı operasyonu yaptığını vurgulayarak “ABD ve Batı Libya'da Kaddafi'yi, Irak'ta Saddam'ı algı operasyonu yapıp diktatör olarak göstererek o bölgeyi insan hakları ve özgürlük getirmek maksadı ile işgal etti” dedi. Özhaseki şöyle devam etti; “FETÖ diye bir bela örgüt çıktı. O da ihtilal denemesinde bulundu, masum 250 kişiyi şehit etti, binlerce insanı yaraladı. Onun da failleri belli. Onlar da kaçıyor Batı'ya sığınıyor, Batı bunları da vermiyor. Aynı Batı IŞİD diye bir belayı başta ABD olmak üzere, bir proje örgütü Suriye'ye koyuyor, sonra IŞİD'i yok edebilmek adına buraya koşup geliyor. Böyle bir alan açıyor vahşi adamlar çıkıyor kılık kıyafet, eli yüzü tuhaf. Eller, ayaklar, kafalar kesiyorlar ve bu adamları yok etmek üzere hepsi toplanıp buraya geliyor. Sonra bir bakıyorsunuz ki alanlardan IŞİD yok olmuş yerine PKK’nin ismi değiştirilip YPG’si gelmiş. Allah Allah bu nasıl oldu diyorsunuz yaaa… Sonra sizin burada ne işiniz var diye sorduğumuz zaman da bize böyle akabil akabil laflar ediyorlar. Diyorlar ki biz IŞİD’ı yok etmek geldik hatta sizin mücadeleniz bizim IŞİD ile olan mücadelemizde konsantrasyonumuzu bozuyor. Allah Allah herhalde bunlar bizim aklımızla alay ediyorlar. Biz sormayacakmayız sizin burada ne işiniz var diye.  Saddam zalim diktatördü doğrudur, heykelleri yıkıldı bizde alkışladık öyle bir algı olduk ki bayram ettik adeta. Libya’da bir manyak vardı onu da götürdüler Kaddafi’yi her birinin başındaki adamlara bir algı operasyonu halk dağılsın, peki siz geldiniz. Kuzey Afrika’dan başlayın en uçtan Batı’dan Afganistan’a kadar uzanan hat gönül coğrafyası diye tarif ediyoruz, geçmişte yaşanmışlıklarımız var bu coğrafyada. Başta ABD sonra Avrupa ülkeleri yaklaşık on kadar ülkeye geldi.  Ne getirdiniz kardeşim? Söyler misiniz bize. Libya’ya ne getirdiniz? Suriye’ye ne getirdiniz? Irak’a ne getirdiniz? İnsan hakları mı gelişti burada, demokrasi mi gelişti, ne gelişti ya bize söyler misiniz lütfen. Kan getirdiniz, gözyaşı getirdiniz, bela getirdiniz, nefret getirdiniz.”
   Haber

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ;


Bu haber 502 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR