Bugun...
“16 İLÇE İLE EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ÇALIŞIYORUZ”
Tarih: 05-08-2019 10:45:00 + -           “16 İLÇE İLE EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ÇALIŞIYORUZ”

          BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 4 AYLIK ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ.

 

   “SAHABİYE PROJESİNİN 2. ETAP İHALESİ 6 AĞUSTOS’TA
   *** Dört ayda yapılan çalışmaları anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 16 belediye başkanı ile el ele gönül gönüle ve dayanışma içinde çalıştıklarını söyledi. Başkan Büyükkılıç, Sahabiye Projesi’nde şu anda 320 kişi çalıştığını ve ikinci etabın ihalesinin 6 Ağustos’ta yapılacağını vurguladı. Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi’nde de bir durağanlık oluştuğunu hatırlatan Büyükkılıç, Beydeğirmeni’nde çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz” dedi. Büyükkılıç, Cami Kebir Kentsel Dönüşüm Projesi için de TOKİ ile işbirliği yapılacağını belirtti.
 

“ARKEOLOJİ MÜZESİ’NİN YERİ MİLLET BAHÇESİ OLACAK”

*** Yaptığı sunumda Kayseri Kalesi’ndeki çalışmalardan da bahseden Başkan Büyükkılıç, Kayseri Kalesi’nin tüm birimleriyle eylül ayında faaliyete geçeceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, Arkeoloji Müzesi’nin kale içine taşınmasıyla birlikte eski müzenin yerini Millet Kütüphanesi ve Millet Bahçesi olarak halkın hizmetine sunacaklarını dile getirdi. Büyükkılıç, nisan ayından bu yılın sonuna kadar ilçelere 53 milyon 100 bin TL’lik yatırım yapılacağını vurgularken ekmek, su ve ulaşımda en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti verdiklerini de sözlerine ekledi.
  
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı ve dört aylık çalışmalarından oluşan bir sunum yaptı.
   Göreve gelir gelmez engelleri kaldırarak işe başladıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kilitlendi deniliyordu. Gerekli görüşmeleri yaparak çalışmalara başladık. Birinci etap hızla devam ediyor. Şu anda 320 kişi çalışıyor. İkinci etabın ihalesi 6 Ağustos’ta yapılacak. Bu etabı kat karşılığı vereceğiz. Üçüncü etap için de çalışmalara başladık” diye konuştu.
   Kayseri için bir diğer önemli proje olan Beydeğirmeni Besi Bölgesi Projesi’nde de bir durağanlık oluştuğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç: “Beydeğirmeni’nde çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.” Cami Kebir Kentsel Dönüşüm Projesi için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile gerekli protokolün imzalandığını açıklayan Başkan Büyükkılıç, projenin TOKİ ile işbirliği halinde yapılacağını belirtti. Başkan Memduh Büyükkılıç, Talas-Derevenk Bölgesinde de kentsel dönüşüm projesi başlattıklarını dile getirdi.
   Ulaşım yatırımları ve sağlanan kolaylıklar hakkında da bilgiler veren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Ulaşımda bazı sorunlar vardı. Tek bilet sistemi, yeni ring seferleri ve yeni hatlar oluşturduk. Aktarma sistemini 80 dakika içinde tek biletle mümkün hale getirdik. Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi raylı sistem hattı için Ulaştırma Bakanlığı ile gerekli protokoller yapılmıştı. Konuyu Cumhurbaşkanımıza da arz ettik. Terminal Katlı Kavşağı’nı trafiğe açtık. Şehir Hastanesi Kavşağı’nda üç yapraklı yonca şeklinde kavşak çalışması vardı. Dördüncü yaprağı da Şehir Hastanesi ile görüşerek projeye ekledik ve gerekli çalışmalara başladık. 15 Temmuz Bulvarı’nda asfaltlama çalışmalarını yaptık. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan 15 Temmuz Bulvarı’na geçişte yapılacak trompet kavşak için ihaleyi gerçekleştirdik. Ayrıca 15 Temmuz Bulvarı’nda İkinci etap için de çalışmalara başlıyoruz. Bu arada Erkilet yolunun yenilenmesi çalışmalarını da tamamladık” dedi.
   Dört ayda Büyükşehir’de yaptıkları ile ilgili sunumda Kayseri Kalesi’ndeki çalışmalardan da bahseden Başkan Memduh Büyükkılıç, çalışmalarda son noktaya gelindiğini belirtti ve Kayseri Kalesi’nin tüm birimleriyle eylül ayında faaliyete geçeceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, Arkeoloji Müzesi’nin kale içine taşınmasıyla birlikte eski müzenin yerini Millet Kütüphanesi ve Millet Bahçesi olarak halkın hizmetine sunacaklarını dile getirdi. Konuşmasında Hava İkmal Millet Bahçesi ile ilgili de bilgi veren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Tahsis sorunu aşıldı ve 1 milyon 260 bin metrekare Büyükşehir Belediyemize tahsis edildi. Başlangıçta projenin dışarıda yaptırılması ve buna karşılık da 5 milyon TL isteniyordu. Biz belediyedeki ekibimize güvendik ve 3 ayda projemizi hazırladık. Millet Bahçemiz TOKİ kanalıyla yapılacak ve ilk etapta 100 milyon TL’lik tahsis sağlanacak” diye konuştu.
   Hulusi Akar Bulvarı ile 15 Temmuz Caddesi’nin kesiştiği kavşak olan Kertmeler bölgesinde kavşak çalışmalarına başladıklarını, Eskişehir Bağları ve Talas Bölgesinde hobi bahçeleri için çalışmalar yaptıklarını, Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evi’nin açılış için hazır hale geldiğini, Mustafa Kumlu Yaşlı Yaşam Merkezi’nin temelini attıklarını, yaya üst geçitlerinin hızla yapıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Bilim Akademisi ve Çiftçi Akademisi için çalışmalara başladıklarını söyledi. Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi için iki futbol sahasının çalışmalarına başladıklarını da belirten Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi turizm şehri yapmak için gayret gösterdiklerini de dile getirdi. Kayseri’ye yeni müzeler ve yeni kütüphaneler kazandıracaklarını da ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün taşınacağını ve burada bir Millet Kütüphanesi planladıklarını, faaliyete geçen Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi’nin üst katını da kütüphane olarak hayata geçireceklerini söyledi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçelere yatırımda da hız kesmediklerini söyledi. İlçelerin ihtiyaçlarının belediye başkanları ile görüşülerek dayanışma içinde giderildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Nisan ayından bu yılın sonuna kadar ilçelere 53 milyon 100 bin TL’lik yatırım yapılacağını vurguladı.
   Konuşmasında KASKİ’nin iş yerlerinde su fiyatlarını %25 indirdiğini, konutlarda her ay enflasyon oranında yapılan artışı kaldırdıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, ekmek, su ve ulaşımda gerekli sübvansiyonları sağlayarak vatandaşlara destek olduklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, ekmek, su ve ulaşımda en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti verdiklerini de sözlerine ekledi.
Bu haber 228 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ