Bugun...
SP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI
Tarih: 11-02-2019 10:43:00 + -            SP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI


   “31 MART SEÇİMLERİ BİR ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK”
   ***
SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım törenine katıldı.  SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart seçimlerinin şölen havası içerisinde geçeceğini söyleyerek; “Türkiye’mizin geleceği ile ilgili önemli bir adım atacağız” dedi. Karamollaoğlu konuşmasının ardından partiye yeni katılan partililere rozet taktı ardından da partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı. Büyükşehir adayı Mahmut Arıkan da partilerinin yürüttüğü seçim kampanyasının ülke genelinde büyük ses getirdiğini söyledi.

   BÜYÜKŞEHİR’DE MAHMUT ARIKAN YARIŞACAK
  
*** Saadet Partisi’nin Büyükşehir adayı Mahmut Arıkan, Melikgazi adayı Sinan Aktaş, Kocasinan adayı Haşim Özçelik, Talas adayı Harun Toprak, Hacılar adayı Erdal Altun, Pınarbaşı adayı Vacit Kip, Develi adayı Abdullah Akkuş, İncesu Belediye Orhan Kaya, Sarıoğlan adayı İbrahim Turgut, Tomarza adayı Ömer Yerli, Bünyan adayı Hakan Çelik, Özvatan adayı Vedat Ali Tur, Akkışla adayı Abdullah Çağrı Elgü, Yeşilhisar adayı Yavuz Mercan, Felâhiye adayı Sinan Taşcı ve Sarız adayı da Muharrem Çelik olarak açıklandı.
   SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım törenine katıldı. Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongre, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Temel Karamollaoğlu partiye yeni katılanlara rozetlerini takarak, belediye başkanlarını açıkladı. Burada bir konuşma yapan Karamollaoğlu, 31 Mart seçimlerinin bir şölen havası içerisinde geçeceğini söyleyerek, “Türkiye’mizin geleceği ile ilgili önemli bir adım atacağız. Aslında genel seçimlere gitmiyoruz. Belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı seçeceğiz. Ancak bu seçimlerde kullanacağımız oylar, ülkemizin geleceği konusunda adeta bir işaret fişeği olacak diye düşünüyorum. İktidarda bulunanların dönmek istedikleri 94 ruhunu biz zaten 40-50 senedir yaşıyoruz, kalbimizde yaşatıyoruz. 31 Mart’tan sonra onların dönmek istedikleri, geride bıraktıkları, unuttukları, terk ettikleri o Milli Görüş ruhunu biz Kayseri’mizde yeniden hayata geçireceğiz. Dertlerimiz çok. Problemlerimiz çok. Elbette bugüne kadar bir takım hizmetler yapıldı. 17 yıldır iktidarda bulunan bir parti, 17 yıl zarfında elbette bir şeyler yaptı ki, bugüne kadar milletimiz bütün problemlerin çözüleceğine inanarak bu arkadaşlarımızı destekledi. Netice de şunu gördük; artık bu iktidar dönemini tamamladı. Pilleri bitti, şarj edemiyorlar. Biliyorsunuz ki, aküler belli bir noktaya kadar şarj edilebilir, belli bir noktadan sonra artık o aküyü şarj edemezsiniz, değiştireceksiniz. Bunlar da bitti, değişecekler. Çünkü ülkemizin bugüne kadar birikmiş olan problemlerine artık çözüm üretemiyorlar.” ifadelerini kullandı.
   Toplantıda Belediye başkan adayları adına konuşan SP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan da partilerinin yürüttüğü seçim kampanyasının ülke genelinde büyük ses getirdiğine değinerek, “Bizim bu seçim kampanyasında kullandığımız ‘Dürüst Sami’ maskotu, ‘Dürüst Olmak Gerekirse’ ve ‘Cepsiz Ceket’ sloganları, zaten her insanda olması gereken bir hasletin diğerleri ile olan farkı ortaya koymak için kampanya sloganı haline getirilmek zorunda kalınması ne kadar acı değil mi? Ben dürüstüm, ben çalmayacağım. Bir siyasi partinin bunları söylemek zorunda kalması ülkenin ve siyasetin nasıl bir bataklığa sürüklendiğini ruhumuza kazıyor ve acı duyuyoruz" dedi.
   Konuşmaların ardından adaylar tek tek tanıtıldı. Buna göre, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan, Melikgazi Belediye Başkan adayı Sinan Aktaş, Kocasinan Belediye Başkan adayı Haşim Özçelik, Talas Belediye Başkan adayı Harun Toprak, Hacılar Belediye Başkan adayı Erdal Altun, Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Vacit Kip, Develi Belediye Başkan adayı Abdullah Akkuş, İncesu Belediye Başkan adayı Orhan Kaya, Sarıoğlan Belediye Başkan adayı İbrahim Turgut, Tomarza Belediye Başkan adayı Ömer Yerli, Bünyan Belediye Başkan adayı Hakan Çelik, Özvatan Belediye Başkan adayı Vedat Ali Tur, Akkışla Belediye Başkan adayı Abdullah Çağrı Elgü, Yeşilhisar Belediye Başkan adayı Yavuz Mercan, Felahiye Belediye Başkan adayı Sinan Taşcı ve Sarız Belediye Başkan adayı Muharrem Çelik oldu.
   Haber: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 265 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR