Bugun...
“KAYSERİ’YE 174 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANACAK”
Tarih: 02-08-2019 10:29:00 + -            “KAYSERİ’YE 174 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANACAK”

            EĞİTİM BİR SEN KAYSERİ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI AYDIN KALKAN;
 

   Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan Kayseri’ye 174 sözleşmeli öğretmenin atanacak olmasının ilçeleri rahatlatacağın söyledi.
   Kalkan açıklamasını şöyle sürdürdü;  “Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerin hangi illere, ilçelere hatta okullara atanacağını açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda sözleşmeli öğretmenler daha çok doğu, Güneydoğu Anadolu bölgelerine yapılamaktaydı. Yani Kayseri ilk atamalara neredeyse kapalı pozisyonda zor şartlarda öğretmen açığını kapatmaya çalışmaktaydı. Ağustos ayında 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Uzun yıllara aradan sonra Kayseri sözleşmeli öğretmenlerin atanacağı iller arasına alındı. Önümüzdeki günlerde 174 öğretmenin ataması Kayseri’nin ilçelerine yapılacak. Ağırlıklı olarak ilçelere yapılacak sözleşmeli öğretmen atamasının kısmi rahatlık oluşturacağını düşünmekteyiz. Zira geçtiğimiz yıllarda ilçelerimizde her yıl çok miktarda ücretli öğretmenle eğitim öğretime başlanmak zorunda kalınmıştır. Kayseri sadece merkezden ibaret değildir, Sarız, Pınarbaşı, Yahyalı, Felahiye, Özvatan, Tomarza gibi ilçelerimizin köylerinde kadrolu öğretmenin bulunmadığı durumlar sıkça yaşanmaktadır. Fırsat eşitliği bağlamında oralarda yaşayan insanların çocuklarının da nitelikli eğitim alması için önerilerde bulunduk. İlgili bürokrat ve şehrimizin siyasileriyle görüşmelerimizde bu konuyu dile getirdik. Gelinen noktada 174 öğretmen ilçelerimize atanacak. Başlangıç aşaması için bu atamaları olumlu karşılıyoruz fakat her yıl kapsamın genişlemesi ve sayının artması için de girişimlerimiz devam edecek. İlçelerimize taze kan olacak öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun diyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.
   Kayseri’ye ilk atamalarla birlikte kontenjan dağılımı şöyle yapıldı; Akkışla 9, Bünyan 4, Develi 30, Felâhiye 3, Hacılar 1, İncesu 1, Kocasinan 5, Melikgazi 5, Özvatan 7, Pınarbaşı 28, Sarıoğlan 4, Sarız 23, Tomarza 15, Yahyalı 29, Yeşilhisar 10
   Haber Merkezi

 

 

 
Bu haber 265 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR