Bugun...
İŞADAMLARI KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI
Tarih: 22-01-2018 10:54:00 + -            İŞADAMLARI KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI

KAYSERİLİ İŞADAMLADI MESCİDİ AKSA’DA GÖZALTINA ALINDI
            İŞADAMLARI KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI

   *** Kudüs’te cuma namazı sonrasında Türk Bayrağı açtıkları gerekçesiyle İsrail polisi tarafından gözaltına alınan MÜSİAD'lı Kayserili iş adamları serbest kaldı. 18 Ocak'ta Kayseri’den Kudüs’e giden ve aralarında Ticaret Odası Başkanvekili Celal Hasnalçacı, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu ile birlikte bir grup Kayserili iş adamının da bulunduğu grup cuma namazı sonrasında Türk bayrağı açtı. Daha sonra Türk Bayrağı açan Kayserili işadamları İsrail polisi tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan iş adamları kefaletle serbest bırakıldı.
   Kayseri'den 18 Ocak'ta Kudüs'e giden MÜSİAD Kayseri Şubesi ekibi rehberleri Süleyman Borazan öncülüğünde 6 Türk işadamı ve kafilede bulunanlar MÜSİAD Kayseri yazılı bir döviz ile Türk Bayrağıyla Mescid-i Aksa önünde cuma namazını kıldıktan sonra fotoğraf çektirdi. İsrail polisi daha sonra MÜSİAD Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, Ticaret Odası Başkan Vekili Celal Hasnalçacı, Kayseri İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ahmet Yurtlu ile işadamları; Fatih Çelik, Şaban Andaç ve Necati Ayrancı'yı El Halil Kapısı yakınlarındaki Davit Polis merkezine götürerek gözaltına aldı. Olayın Kayseri'de duyulmasının ardından TOBB ve MÜSİAD Genel Merkezleri aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binalı Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kayserili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konudan haberdar edildi. Yapılan diplomatik girişimlerin ardından 6 Kayserili işadamı gece yarısı kefaletle salıverildi.
   MÜSİAD Kayseri Şubesi yaptığı açıklamada, bu konudaki çabaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür edildi. Açıklamada şöyle Kudüs'ün özgürlük meselesinde Türkiye'nin gururlu ve vakur duruşunu sergileyen MÜSİAD heyetine, aileleri ve yakınlarına 'Geçmiş Olsun' dileklerimizi iletiriz. Baskı ve zulüm altındaki Müslümanların mücadelesine destek olmak; imanımızın gereğidir. İş adamları olarak bugün olduğu gibi bundan sonra da haksızlıklara karşı mücadelemiz devam edecektir."
   Haber Merkezi

 
Bu haber 742 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR