Bugun...
"GÖREV VERİLİRSE KAÇINMAM"
Tarih: 02-11-2018 10:22:00 + -ÖZHASEKİ'DEN ANKARA ADAYLIĞI AÇIKLAMASI;
 

“BEN İDEALLERİM İÇİN SİYASET YAPIYORUM”
     ***
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, CNN Türk'e konuk oldu. İsmi Ankara adayları arasında öne çıkan Özhaseki, "göreve hazırım" mesajı verirken “Görev verilirse kaçınmam" dedi. Özhaseki; “İnsanların siyasete girme hedefi vardır. Ben ideallerim için siyaset yapıyorum. Bulunma sebebimiz Allah rızası için gayrettir. Burada da bir görev verilirse bu işten kaçınmam. Ancak benim görevim şu anda her şehirde en çok oyu alabilecek isimleri hazırlayıp genel merkeze sunmak” dedi.

    “VEKİLLERDEN ADAY DÜŞÜNMÜYORUZ”
   ***
Aralık ayına kadar bütün adaylarımız belli olacaktır’ diyen Özhaeki; “Arkadaşlarımız bir adaylık takvimi oluşturdular. Nihai karar MKYK'da verilecek. Cumhurbaşkanımızın da onayıyla bu süreç netleşecek. Çok geciktirmeyi düşünmüyoruz, tahminime göre aralık ayına kadar bütün adaylarımız belli olacaktır. Biz bütün belediyelerde seçimi alacak gibi hazırlanıp, ona göre çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Genel olarak milletvekili arkadaşlarımızı, belediye başkanı adayı olarak düşünmüyoruz” diye konuştu.
   CNN Türk'e konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Ankara adaylığına ilişkin "Görev verilirse kaçınmam" diye konuştu.
   Özhaseki; “Şahsımın da ismi geçiyor. Ancak ortaya çıkacak bu tablo neticesinde görüşmeler başlayacak.  Cumhurbaşkanımızın başkanlık ettiği görüşmelerde eğer öyle bir kanaat belirirse herhalde arkadaşlarımızın görevi reddetmeyeceği kanaati bende var. Şahsımla ilgili de soruyorsunuz. İnsanların siyasete girme hedefi vardır. Ben ideallerim için siyaset yapıyorum. Bulunma sebebimiz Allah rızası için gayrettir. Burada da bir görev verilirse bu işten kaçınmaz. Ancak benim görevim şu anda her şehirde en çok oyu alabilecek isimleri hazırlayıp genel merkeze sunmak” dedi.
   ‘Milletvekillerinden belediye başkanı düşünmüyoruz' diyen Mehmet Özhaseki; “Arkadaşlarımız bir adaylık takvimi oluşturdular. Nihai karar MKYK'da verilecek. Cumhurbaşkanımızın da onayıyla bu süreç netleşecek. Çok geciktirmeyi düşünmüyoruz, tahminime göre Aralık ayına kadar bütün adaylarımız belli olacaktır. Biz bütün belediyelerde seçimi alacak gibi hazırlanıp, ona göre çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Genel olarak milletvekili arkadaşlarımızı, belediye başkanı adayı olarak düşünmüyoruz” diye konuştu.
   Mehmet Özhaseki MHP ile iplerin kopmadığı söyleyerek; MHP ile yaptığımız görüşmeler çok net. En büyük sıkıntımız yasal altyapının olmamasıydı. Bunlar yapılmadığı için boşlukta kaldı. Formül bulamadık. Formül bulunursa konuşulur. İpler kopmuş değil” ifadelerine kullandı.
   Haber Merkezi
Bu haber 433 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR