Bugun...
“ERCİYES 8. PROFESYONEL SEZONUNA HAZIR”
Tarih: 16-11-2018 10:52:00 + -            “ERCİYES 8. PROFESYONEL SEZONUNA HAZIR”

ERCİYES AŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT CAHİD CINGI:
 

   Büyükşehir Belediyesinin Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi ile kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden biri haline gelen Erciyes Kayak Merkezi'nde sezonun kapanmasının ardından başlatılan bakım çalışması yeni sezon öncesi tamamlandı. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi'nin çok geniş bir alanda hizmet verdiğini, bu yüzden yaz sezonunu çok verimli geçirmek zorunda olduklarını söyledi.
   Özellikle insanların taşındığı yüksek teknoloji barındıran mekanik tesisleri çok önemsediklerini vurgulayan Cıngı, "Bu yüzden bir önceki sezonu kapatır kapatmaz sonraki sezon için hazırlıklara başlıyoruz. Dağdaki bütün teleferiklerimiz, gondollarımız, telesiyejlerimiz, yürüyen bantlarımız, yani insan taşıyan bütün ekipmanlarımız vidasından cıvatasına kadar teker teker kontrol ediliyor. Aşınan ya da bozulan parçalar yenileriyle değiştirildi. Yıl içerisinde çeşitli doğa olaylarından etkilenerek değişime uğrayan pistlerde gerekli düzenlemeler yapıldı. Bazı eğim sorunu oluşan pistlerimiz düzenlendi. Kar tutma filelerimiz yenilendi. Karlama makinelerimiz elden geçirildi. Biz bütün hazırlıklarımızı bitirdik, karın yağmasını bekliyoruz" diye konuştu.
   Verdikleri kaliteli hizmetle TSE ISO 9001 ve IQ Net belgelerini almaya hak kazandıklarını hatırlatan Cıngı, şunları kaydetti: "Dünya artık standartlar dünyası. Artık, 'bu mal, iyi ya da kötü, bu hizmet kaliteli ya da değil' demenin bir anlamı yok. Artık her şey objektif kriterlere bağlanmak zorunda. İlk defa kayak merkezi olarak planlanmış ve Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla ortaya çıkmış olan kayak merkezimizin ünü herkesçe malum. İnsanlar artık dostlarına arkadaşlarına Erciyes'i öneriyor. 'Kayak Erciyes'te yapılır' imajı da artık Türkiye'de oluşmuş durumda."
   Uluslararası sahaya da açıldıklarını, geçtiğimiz yıl Rusya'dan direkt uçuşlarla Rus kayak severlerin geldiğini anlatan Cıngı, "Biz yurt dışı çalışmalara ağırlık verdik. Yurt dışındaki fuarların tamamına katılan tek kayak merkeziyiz. Biz buralarda hizmetimizin ne kadar kaliteli olduğunu anlatıyoruz ama bunu dünya insanına anlatmanın en iyi yolu dünyaca kabul görmüş bazı belgeler." ifadelerini kullandı.
   Erciyes Kayak Merkezi'nde kayak yapmanın maddi olarak her kesimden vatandaşa hitap ettiğini belirten Cıngı sözlerini şöyle sürdürdü: " Bizim burada sezonluk öğrenci biletimiz 400, yetişkin bileti ise 500 lira. Son teknoloji tesisleri, bu kadar uzun pistleri bu fiyata kullanmak büyük bir ayrıcalık."
   Cıngı ayrıca geçen yıl 2 milyonun üzerinde misafiri ağırladıklarını ve bu yıl asıl hedeflerinin Erciyes'e gelen kayakçı sayısının artırılması olduğunu söyledi.
   AA
Bu haber 2396 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR