Bugun...
“BUNU TEZGÂHLAYANLAR MÜNAFIK ÇETESİDİR”
Tarih: 07-05-2018 10:45:00 + -            “BUNU TEZGÂHLAYANLAR MÜNAFIK ÇETESİDİR”

             ERDOĞAN, ‘CUMHURBAŞKANINA EVET VEKİLLERE HAYIR’ DİYİNELERE SERT ÇIKTI

 

“24 HAZİRAN’DA MÜNAFIKLAR ÇETESİNİ YERE GÖMECEĞİZ”
   ***
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting ve bazı açılışlara katılmak için Kayseri’ye geldi. Havaalanında protokol tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra valiliği ziyaret etti. Mitingde halka seslenen Erdoğan, ‘Oyumu Cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti’ye vermeyeceğim’ söylemlerine sert çıktı.  Erdoğan; “Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozacağız. Bu tezgâhın kimlerin olduğunu anlıyorsunuz. İnşallah bu münafıklar çetesini 24 Haziran’da hep birlikte yere gömeceğiz”  dedi.
  
YOK ÇATI, YOK KAPI DEDİLER SONUNDA ‘İNCE’ SİYASETTE KARAR KILDILAR”
  
*** Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayını da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; ”Ana muhalefet ile birlikte hareket edenlerin ittifak arayışları ve taktiklerine bir bakın. Oyun içinde oyun. Göreceğiniz tek şey tutarsızlık olacaktır. İlkesizlik olacaktır, millete saygısızlık olacaktır. Haftalarca milleti oyaladılar. Yok çatı, yok pakı, yok pencere dediler sonunda ‘İnce’ siyasette karar kıldılar. Çünkü 16 Nisan’dan bu zamana kadar geçen zamanda ülkemizin önünde öyle bir mesele olduğun hiç düşünmemişler” diye konuştu.

             Bazı açılışlara katılmak ve halka seslenmek için Kayseri’ye gelen cumhurbaşkanı Erdoğan valilik ziyaretinden sonra düzenlenen miting ile halka seslendi. Erdoğan, ‘Oyumu Cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti’ye vermeyeceğim’ söylemlerine sert çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; " Birileri bir fitne fesat kaynatıyor. Oyumu Cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti’ye vermeyeceğim’ diyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozacağız. Bu tezgahın kimlerin olduğunu anlıyorsunuz. İnşallah bu münafıklar çetesini 24 Haziran’da hep birlikte yere gömeceğiz. Kayseri buna muktedirdir. 24 Haziran’da gelişmiş demokrasisi ile sınırlarımız içinde ve dışında sağlanmış güvenliği ile daha güçlü bir Türkiye’ye yürüyeceğiz. Kayseri bize destek verdi, biz de Kayseri’ye destek verdik. Son 15 yılda 20 milyar liralık yatırım yaptık. Biz de Kayseri’ye yakışanı yaptık. Şehir hastaneleri benim Belediye Başkanlığı dönemimdeki rüyamdı. Maliyeti 430 milyon Avro. Kayseri’ye yakışanı bu. Burada yok yok. Her şey var. Bin 607 yatak kapasitesi var. Örnek bir sağlık kuruluşu. Kayseri ile birlikte 5. Şehir hastanesini açıyoruz. İnşallah yıl sonuna kadar 4 şehir hastanesini daha hizmete alacağız. Kayseri için çok önemli olan hızlı tren projesi Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir hızlı tren projesidir. Kayseri havalimanımız 2017’de 2 milyon 150 bin kişi geldi. Mevcut terminal binası artık yetersiz kalıyor. Kayseri hava limanımıza yeni bir terminal binası yapmayı planlıyoruz. Kayseri’ye 7 baraj 4 gölet inşa ettik” diye konuştu.

    “MİLLETİMİZ ESKİ SİYASET TARZINDAN ÇOK ÇEKTİ”
  
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kayserili ticareti iyi bilir, kaliteyi de iyi anlar, siyasetçinin kalitelisini de bilir. 18 Nisan tarihinden bu zamana kadar yaşananları gözünüzden geçirin. Ana muhalefet ile birlikte hareket edenlerin ittifak arayışları ve taktiklerine bir bakın. Oyun içinde oyun. Göreceğiniz tek şey tutarsızlık olacaktır. İlkesizlik olacaktır, millete saygısızlık olacaktır. Haftalarca milleti oyaladılar. Yok çatı, yok pakı, yok pencere dediler sonunda ‘İnce’ siyasette karar kıldılar. Çünkü 16 Nisan’dan bu zamana kadar geçen zamanda ülkemizin önünde öyle bir mesele olduğun hiç düşünmemişler. Seçim önümüzdeki yılın Kasım ayında olsa da hazır olamazlardı. Bu iki hafta da yaşananlar bile kimin siyaseti ülke için yaptığını ve kimin siyaseti sadece kendi çıkarları için yaptığını ortaya koymuştur. Milletimiz eski siyaset tarzından çok çekti” dedi.
  
   “ERDOĞAN SİYASET HAYATI BOYUNCA BUNLARLA MÜCADELE ETMİŞTİR”
   
“Bu siyaset tarzı gençlerimizin hayatını kararttı. Kökeninden inancından, meşrebinden, fikrinden dolayı insanlarımıza eziyet edilmesine göz yumdu” diyen Erdoğan, “Tayyip Erdoğan tüm siyaset hayatı boyunca bunlarla mücadele etmiştir. Yeri geldi milletvekilliği elinden alındı, başbakanlığı engellendi Cumhurbaşkanlığına kem gözlerle baktılar. Ne yaparlarsa yapsınlar mücadelemizden kaçmadık. 40 yıldır Tayyip Erdoğan’ı milletiyle birlikte hak yolunda yürümekten alıkoyamayanlar 24 Haziran’da da bu yoldan alıkoyamayacaklar. Madem Türkiye’de işler bir türlü tam olarak milletimizin istediği gibi gitmiyor öyleyse meselenin özüne inmek gerekiyor. Öyle şeyler yaşadık ki artık bu yönetim sistemi ile daha fazla gidemeyeceğimizi gördük. Bu terazinin bu sıkleti çekemeyeceği açıkça ortadayken hala aynı yanlışlar peşinde sürüklenmenin anlamı yoktur. 15 Temmuz darbe girişimi milletimizin de artık bu gidişe dur deme kararında olduğunu gösterdi. 15 Temmuz’da milletimiz büyük bir ferasetle sokağa çıkarak istiklaline ve istikbaline sahip çıktı” şeklinde konuştu. 

   “YENİKAPI RUHU CUMHUR İTTİFAKI’NA DÖNÜŞTÜ
  
“MHP ile birlikte kurduğumuz BBP’nin de destek verdiği seçim ittifakımızla milletimizin karşısına çıktık” diyen Erdoğan şunları kaydetti: “Dün resmi adaylık başvurusu yapıldı. İttifak protokolü teslim edildi. Yenikapı ruhu Cumhur İttifakı’na dönüştü. Ayrılığa gayrılığa son, şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Yarın Cumhurbaşkanlığına ilişkin manifestomuzu paylaşacağız. Sonra da Cumhurbaşkanlığı seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Ana muhalefetin başındaki zat Afrin’e gitmeyin diyor. Beyefendi sen bu ülkenin başında olsaydın Allah göstermesin ah ah kim bilir şu anda Hatay’da, Gaziantep’te, Şanlıurfa’da ne olacaktı. Biz ülkemizi taciz eden kim olursa olsun beklemeyiz üzerine gideriz. Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 406 oldu. Kararımızı verdik, adımımızı attık. İdlip, Tel Rıfat ve Mümbiç’te teröristleri kazıyacağız. Gabar, Cudi, Tendürek, Bestler deresinde bunları sonuna kadar biz kovalayacağız. Sınırlarımız içinde de nerede bir terörist varsa sığınağı, mühimmatı ve kendisi ile birlikte yok ediyoruz. Fitneye fesada fırsat vermeyeceğiz. Kapı kapı dolaşacağız. 25 Haziran sabahı yepyeni bir güne uyanacağız. Yeni yönetim sistemi ile ülkemiz geleceğine daha güvenle bakacağı bir döneme girecektir. 2013’ten beri yaşadığımız hadiseler bizi hedeflerimizden koparmadı ama hızımızı yavaşlattı. Herkes heybesindekileri ortaya döksün, milletimiz ona göre karar versin. İşte meydan. Biz zaten yaptıklarımızla zaten milletimizin karşısında olduk. Bakalım ötekiler kendi iç kavgasını bitirip ne zaman sizin karşısına gelecek?"
            Haber-Foto: Mehmet Yılmaz


 
Bu haber 1031 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR