Bugun...
“BU TRENDEN DÜŞENLER, DÜŞTÜKLERİ YERDE KALIRLAR”
Tarih: 10-01-2018 11:49:00 + -            “BU TRENDEN DÜŞENLER, DÜŞTÜKLERİ YERDE KALIRLAR”

ERDOĞAN’DAN 2007’DE ‘KARDEŞİM’ DEDİĞİ GÜL'E SERT ELEŞTİRİ:

   AK Parti grubunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Abdullah Gül’ü KHK eleştirisi nedeniyle sert bir dille e eleştirdi. 2007 yılında Başbakan olan Erdoğan 24 Nisan 2007 günü AK Parti Grup toplantısında “Adayımız Abdullah Gül kardeşimdir” diyerek Gül’ün adaylığını ‘kardeşim’ ifadeleriyle ilan etmişti. Bugün aynı kürsüden Gül için “Artık bu kervanda değil” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar'' dedi.
   Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında milletvekillerine seslenirken AKP’nin kurucularından ve bir dönem ‘kardeşim’ diye seslendiği Abdullah Gül’ü sert bir dille eleştirdi. Erdoğan; “Artık bu kervanda değil' ifadelerin kullandı.
   Cumhurbaşkanı Erdoğan, KHK eleştirisinde bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için; ''Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna dikkat etmelidir. Bunlar AK Parti olarak milletimizle birlikte verdiğimiz hayati mücadelede en küçük desteklerini görmediğimiz, karşı saflarda silüetleri beliren kişilerdir. Bu beraberliği, bu dayanışmayı zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Bununla ilgili sesiniz çıkmayacak, evet-hayır referandumu yapılıyor, bakıyorsunuz birileri de 'hayır' için kampanya yürütüyor. Kulislerde, şurada burada. Şimdi de kendilerinde söz hakkı görüyorlar. Kusura bakmasınlar. Biz bu yola çıkarken ahdederek çıktık. Bu ahitle çıkarken de sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar. Bu süreçte bize düşen geçmişteki hatalardan uzak durmaktır. Tüm teşkilatlarımızın bu konuda güç birliği içinde olduklarını görmekten memnuniyet duyuyorum. Hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor. Siz hiç merak etmeyin. Türkiye'nin istiklali için hayatını ortaya koyarak çalışanlarla dikensiz bahçelerde kendi ikbali için yollara düşenlerin farkını milletimiz çok iyi biliyor” dedi.
   Haber Merkezi

 

 

 

Bu haber 416 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ