Bugun...
“BU SALDIRI SADECE GAZİLERİMİZE DEĞİL, DEĞERLERİMİZE YAPILMIŞTIR”
Tarih: 16-08-2019 10:35:00 + -            “BU SALDIRI SADECE GAZİLERİMİZE DEĞİL, DEĞERLERİMİZE YAPILMIŞTIR”

HARP MALÜLÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANI YILMAZ ÜÇKAN;

 

    Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yılmaz Üçkan Bursa’da Gazi Ömür Karaman’a yapılan saldırıya tepki göstererek “Bu saldırı sadece gazilerimize değil, değerlerimize yapılmıştır” dedi.  
   Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan, Bursa'da yüzde 92 engelli gazi Ömür Karaman gittiği kafede ayaklarını uzattı diye işletme sahipleri tarafından öldüresiye dövülmesine tepki gösterdi.
   Üçkan, “Vatanı vatan yapan değerlerimizin başında gelen “gazilik” bilinmelidir ki en büyük kahramanlıktır. Gazilik, gençliğini hiçe sayarak şerefi ve namusu için ödenmiş bu büyük bedellere yine milletimizin verdiği şanlı unvandır. Gazi, yüksek şeref, ahlak ve fazilet sahibi kişidir. Vatanı ve milleti için 2000 yılında Kuzey Irak’ta hain terör örgütünün kurduğu tuzak ile ağır şekilde yaralanarak bu unvanı kazanan gazimiz Ömür Karaman’a Bursa’da onur kırıcı bir saldırı yapılmıştır. Bu gazimiz her şeyini hiçe sayarak vatanı için namusu için şerefi için yaralanmış ve bu unvanı hak etmiştir. Gaziliğin hak ettiği değer bu değildir. Bu şerefli onurlu unvanı taşıyan kardeşimize yapılan saldırı şahsına değildir. Bu saldırı sadece gazilerimize de değildir. Bu saldırı değerlerimizedir, milletimizedir. Değerlerimize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum ve aynı hassasiyeti gaziliğin ne kadar şerefli olduğunu bilen herkesten bekliyorum” ifadelerini kullandı.
   Haber Merkezi                                        


 
Bu haber 202 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ