Bugun...
"BİZ, MİLLİ DAVANIN NEFERLERİYİZ"
Tarih: 01-11-2018 11:39:00 + -TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU;
 

40-50-60 YILINI DOLDURAN AVUKATA PLAKET
   ***
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosunca Adalet Sarayı'nda düzenlenen, meslekte 40, 50 ve 60 yaşını dolduran 22 avukata plaket verilmesi törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Metin Feyzioğlu, "Biz, milli davanın neferleriyiz. En önemli şey milli olmaktır. Kendimizi pek süslü sıfatlarla ifade edebiliriz. Sosyal demokrat, milliyetçi, muhafazakâr, ne dersek diyelim, milli olmadığımız sürece, bu vatan için yüreğimiz çarpmadığı sürece bu sıfatların üç kuruşluk değeri yoktur" dedi.
  
   “HUKUKÇU KALİTEMİZDE DE BİR DÜŞÜŞ VAR”
   ***
Hâkim ve savcıların kıdeminde düşüş olduğunu belirten Feyzioğlu: "2,5, 3 yıl ilk derecede kıdemle şu an çalışmak zorundayız. Hukukçu kalitemizde de maalesef bir düşüş var. Neyi tercih edersiniz sevgili meslektaşlarım? Hâkim ya da savcı cübbesi giymiş ama dışarıdaki bir istihbarat örgütünün kurdurduğu bir çete reisinden emir ve talimat alan bir mahkemede mi avukatlık yapmak istersiniz? Yoksa evet bilgi eksikliği olan, bu bilgi eksikliğini kapatacak olan bir hâkimin, savcının olduğu duruşma salonunu mu tercih edersiniz?" dedi.
    Kayseri Barosu, meslekte 40, 50 ve 60 yaşını dolduran 22 avukata plaket verilmesi için tören yaptı. Törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı.
   Feyzioğlu burada yaptığı konuşmada, verdikleri mücadelelerin ve başarıların tamamının hukukçuların tuğla üstüne tuğla koyarak inşa ettiği bina sayesinde olduğunu söyledi. Bu sebeple avukatlara minnettar olduklarını vurgulayan Feyzioğlu, avukatlığın çok derin, büyük sorunları olduğunu ancak bunların hepsinin aşılabileceğini ifade etti.
   Hâkim ve savcıların kıdeminde düşüş olduğunu belirten Feyzioğlu şunları dile getirdi: "2,5, 3 yıl ilk derecede kıdemle şu an çalışmak zorundayız. Hukukçu kalitemizde de maalesef bir düşüş var. Çok açık bir şey ifade edeceğim, neyi tercih edersiniz sevgili meslektaşlarım? Hâkim ya da savcı cübbesi giymiş ama dışarıdaki bir istihbarat örgütünün kurdurduğu bir çete reisinden emir ve talimat alan bir mahkemede mi avukatlık yapmak istersiniz? Yoksa evet, bilgi eksikliği olan, bu bilgi eksikliğini kapatacak olan bir hâkimin, savcının olduğu duruşma salonunu mu tercih edersiniz?"
   "Bu aslında tartışma götürmez bir soru" ifadesini kullanan Feyzioğlu, tercihin elbette ikinciden yana olması gerektiğine işaret ederek şöyle dedi: "Hep birlikte başaracağız. Umutsuz cümleler kurmadan başaracağız. Sorunları tespit edeceğiz ve hepsinin üstünden hep birlikte geleceğiz. Çünkü biz, milli davanın neferleriyiz. En önemli şey milli olmaktır. Kendimizi pek süslü sıfatlarla ifade edebiliriz. Sosyal demokrat, milliyetçi, muhafazakar, ne derseniz diyelim, milli olmadığımız sürece, bu vatan için yüreğimiz çarpmadığı sürece bu sıfatların üç kuruşluk değeri yoktur. Önce vatan ve en vatansever, görevini en iyi yapandır. Biz görevimizi en iyi yapmanın aşkıyla çalışıyoruz. Bunu da sizden öğrendik. Size de layık olmaktır tüm gayemiz. Allah sizlerden razı olsun, Allah büyüklerimizi başımızdan hiç eksik etmesin."
   Törende Feyzioğlu ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın ve Baro Başkanı Cavit Dursun, meslekte 40, 50 ve 60 yaşını dolduran 22 avukata plaketlerini takdim etti.
   AA
Bu haber 358 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR