Bugun...
“AK PARTİ 17 YILDIR KAYSERİ’YE HAYAL SATIYOR”
Tarih: 07-11-2018 13:20:00 + -            “AK PARTİ 17 YILDIR KAYSERİ’YE HAYAL SATIYOR”

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK,
 

   “TÜCCAR HÜKÜMET KAYSERİ’YE PABUCUNU TERS GİYDİRİR”
    *** CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşmelerinde söz alarak, AKP’nin başta hızlı tren olmak üzere Kayseri’ye verdiği sözleri yerine getirmediğini söyledi. Arık; “Türkiye son on yıldır öyle bir tüccar hükümet tarafından yönetiliyor ki Kayseri’ye pabucunu ters giydirir. Neden böyle söylüyorum? Çünkü bu tüccar hükümet Kayseri’ye tam on yedi yıldır hayal satıyor” diye konuştu.

“İŞİNİ BİLEN KAYSERİLİLER DEĞİL, AKP’NİN KAYSERİ’DEKİ SİYASİLERİ.
    *** “
Şimdi AKP’liler Kayserililerin gönlünü okşayarak ‘Kayserili işini bilir’ diyecekler” diyen Arık “Aslında işini bilen Kayserililer değil, AKP’nin Kayseri’deki siyasileri. Onların gemileri yürüsün yeter. Yaşar Karayel Kayseri-Ankara hızlı tren hattının ihalesinin ta 2015 yılında yapılacağını söylemişti. Karayel’in oğlu 3 kez milletvekili seçilmiş ama ortada hâlâ hızlı tren yok. ‘Yok yapıldı’ ‘yapılacaktı’ yok, ‘geldiydi’ ‘gittiydi’ Kayserili oyalanıyor, ortada hiçbir şey yok” dedi.
    CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin bir türlü bitmeyen projelerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a sordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü Plan Bütçe Komisyonu’nda söz alan Arık, “ Kayseri, Türkiye’de ticari zekâsı ve ticari başarısıyla nam salmış, ticari dehası fıkralara konu olmuş bir kent ama gel in görün ki Türkiye son on yıldır öyle bir tüccar hükûmet tarafından yönetiliyor ki Kayseri’ye pabucunu ters giydirir. Neden böyle söylüyorum? Çünkü bu tüccar hükûmet Kayseri’ye tam on yedi yıldır hayal satıyor. ‘Olduydu’ ‘olacaktı’ ‘proje aşamasındaydı’ diye güzel Kayseri’miz oyalanıyor, hayal satılıyor” diye konuştu.
   Her seçim dönemi Kayseri’ye hızlı tren sözünün verildiğini belirten Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bakınız AKP Milletvekili Yaşar Karayel Kayseri-Ankara hızlı tren hattının ihalesinin ta 2015 yılında yapılacağını söylemişti; 2018 yılı bitiyor, aradan dört yıl geçmiş, Yaşar Karayel’in oğlu Kayseri’den 3 kez milletvekili seçilmiş ama ortada hâlâ hızlı tren yok. Şimdi, yerel seçimler yaklaşıyor ya yerel medyada da boy boy hızlı tren masalını anlatmaya devam edecekler. Sayın Bakanım, bir kez de size soruyorum: Kayserili ne zaman hızlı trenle Ankara’ya gelecek?”
   Kayseri’nin kamu yatırımlarından hak ettiği payı alamadığını belirten Arık, AKP’li siyasetçilerin kentini değil kendini düşündüğü için Kayseri’nin yatırımlarını takip etmediğini söyledi. Arık: “2017 itibarıyla kişi başına kamu yatırımlarına bakıldığında Kayseri 81 il arasında 78’inci sırada yer alıyor. Peki, bu tablo karşısında AKP’nin savunması ne olabilir sizce? Ben size söyleyeyim: Biraz da Kayserililerin gönlünü okşayarak ‘Kayserili işini bilir’ diyecekler. Aslında işini bilen de Kayserililer değil, AKP’nin Kayseri’deki siyasileri; onların gemileri yürüsün yeter. Kayseri’nin havaalanı genişletme çalışması da seçimden seçime hatırlanan, sonra unutulan projelerden biri. ‘Yok tesisi yapıldı’ ‘yapılacaktı’ yok, ‘geldiydi’ ‘gittiydi’ ‘ecekti’ ‘acaktı’yla Kayserili oyalanıyor, ortada hiçbir şey yok”
    AKP’nin sürekli yol yapmakla övündüğünü ancak yapılan yolların sürekli onarıma alındığını ifade eden Arık, “Bakınız, yine üç yıldır benim söylemekten dilimde tüy bitti ama AKP’lilerin duymadığı, görmediği ta 1480 yılında yapılan altı kemerli Şahruh Köprüsü var. Şahruh Köprüsü yıkılmak üzere, bir tarih yok olmak üzere. Sarıoğlanlılar, Karaözülüler yeni bir köprü yapılarak Şahruh  Köprüsü’nün trafiğe kapatılmasını istiyorlar; yoksa orada büyük felaketler olacak. Birde ‘Felahiye ilçemizin yıllardır beklediği yaklaşık 16 kilometrelik Göğdere yolu yapılamadı. En son Felahiye Belediye Başkanının ‘2018 yatırım programına girdi’ diye açıklaması var, 2018 yılı bitiyor…” diye konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 557 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR