Bugun...
HOROZ’DAN DANİMARKA FİRMASINA TEPKİ
Tarih: 30-01-2018 10:07:00 + -             HOROZ’DAN DANİMARKA FİRMASINA TEPKİ

            BÖLGE HASTANESİ’NİN TEMİZLİK İŞİ DANİMARKALI ISS HOLDİNG’E VERİLDİ

*** Par Grup adına Kayseri’nin ileri gelen yönetici ve işadamlarına bir mektup gönderen İlker Horoz yapımı tamamlanmak üzere olan Bölge Hastanesi temizlik işinin yabancı bir firmaya verilmesini eleştirdi.
*** Horoz mektubunda yıllardır yürüttükleri temizlik ihalesinin kendilerinde kalması için en düşük teklifi verdiklerini ancak ihalenin Danimarka’nın ISS Holding Firması’na verildiğini açıkladı. Horoz, Başbakan Binalı Yıldırım’ın geçmişte Danimarka Başbakanı’nın Türkiye’ye yönelik eleştirilerine verdiği tepkiyi hatırlatarak temizlik işi dâhil bir çok işin yabancı firmalara verilmesini eleştirdi.
   Türker Horoz şehrin ileri gelen yöneticilerine ve basın kuruşlularına gönderdiği yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;  “Sizler beni yakinen tanıyorsunuz. Par Temizlik Şirketi 01.04.1996 tarihinde kurulmuştur ve Kayseri’nin bu sektördeki en büyük firması haline gelmiştir. İş hayatında istihdam birincilikleri, vergi rekortmenleri, SSK birincilikleri yaşadık. Kesintisiz 22 yıl Devlet Hastanesi’nin, 18 yılda Erciyes Üniversitesi Hastanesi’nin temizlik işlerini yaptık. Hastane iş bitirme konusunda Türkiye’nin en büyük iş bitirmesine sahibiz. Fakat 24.12.2017 tarihinde sektörümüz kapatıldı. Şehrimize çok güzel kamu hastanesi yapıldı ve söz konusu bu hastanede taşeron firma faaliyetleri devam ediyor. Par Grup’tan da teklif aldılar. Temizlik alanında son üçe kalan Par Grup, Ankara firması olan Tepe Holding ve Danimarka firması olan ISS Holding (İntegrated Service Solutions) oldu. En düşük fiyatı da Par Grup olarak biz verdik. Fakat Müteahhit firma çalıştırılacak elaman sayımızın düşürülmesini teklif etti. Bizlerde mevcut hastane idaresiyle sayıyı belirlediğimizden ve vermiş olduğumuz sayının altında bir hizmet verilemeyeceğinden dolayı teklifi reddettik. Bunun üzerine inşaat firması bizim sektörümüzdeki işleri Danimarkalı ISS Holding firmasına verdi.  Sizlerde bizlerde bu memlekette yaşayan insanlarız. Acımızı, tatlımızı, sevincimizi, üzüntümüzü beraber yaşayan paylaşan cenazemizde buluşup başsağlığı dileyen insanlarız. Sektörümüz ile ilgili başka bir alanda iş sahası açılıyor ama yerel firmalar yerine Allah’ın Danimarkalısı getiriliyor. Ne Ticaret Odaları’ndan ne Sanayi Odaları’ndan ne Sağlık Müdürlüğü’nden ne başhekiminden ne iktidar ne de muhalefet partilerinden bir ses çıkmıyor. Bu memlekette temizlik, güvenlik ve yemek sektöründe onlarca firma kapatıldı. Hiç birine yerelde iş imkânı sunulmazken Allah’ın Danimarkalısına şehrimizin en büyük ve güzide işi verilmektedir. Danimarkalı mı gelecekte seçimlerde oy kullanacak? Danimarkalı mı gelip vatan savunmasında yer alacak? Ekte sunulduğu üzere en son Danimarka Başbakanı AB toplantısında Türkiye gözümüzün önünde Erdoğan rejimi altında eriyor. Böyle bir ülke AB’ye nasıl girecek? Şeklinde açıklama yaptı. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ise ‘Sen kimsin de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na söyleyecek lafın olabilir’ diyerek cevabını verdi.
   Lider içinde millet için de canının ortaya koyanlara iş imkânı tanınmazken, Türkiye’yi Avrupa kapısından sokmayanlar burada baş tacı ediliyor.
   Lütfen memleketimizin değerlerine insanlarına ve şirketlerine sahip çıkalım
   Türkün Türk’ten başka dostu yoktur.”
   Haber Merkezi

 

 

 
Bu haber 914 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR