Bugun...
CHP'DEN ALTERNATİF 19 MAYIS KUTLAMASI
Tarih: 21-05-2018 10:51:00 + -             CHP'DEN ALTERNATİF 19 MAYIS KUTLAMASI

            “TÜM YASAKLARA RAĞMEN AZİZ MİLLETİMİZ MİLLİ BAYRAMLARIMIZI COŞKU İLE KUTLUYOR”

*** CHP Kayseri İl Örgütü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla alternatif tören düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören kapsamında CHP İl Başkanı Ümit Özer tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, ardından da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan CHP İl Başkanı Ümit Özer; “Tüm yasaklara rağmen aziz milletimiz 19 Mayısları, 23 Nisanları, 29 Ekimleri her geçen gün artan bir coşku ile kutluyor, kutlamaya da devam edecek” dedi. 
   CHP İl ve İlçe Örgütleri 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor bayramını düzenledikleri etkinliklerle kutladı. CHP'liler önce Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sundu, ardından da saygı duruşunda bulunup istiklal marşı okudu.
   Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise CHP İl Başkanı Ümit Özer yaptı. 19 Mayıs'ın önemine değinen Özer şunları söyledi." 19 Mayıs 1919’da Türk Milleti’nin hiçbir koşul altında esareti kabul etmeyeceğini bütün dünyaya kanıtladığı, Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin ateşlendiği gündür. İşte bunun için önemlidir, işte bunun için coşku ile kutlanması gerekmektedir. Ancak son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşmayı amaç edinen, bunun için de Türkiye Cumhuriyeti’nin coşku ile kutlanması gereken milli bayramlarını unutturmaya gayret gösteren bir iktidar yönetiyor ülkemizi. Bakın daha geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir okul müdürü, yüreğinde vatan sevgisi olan herkesin coşku ile söylediği “İzmir Marşı”nın okunmasına karşı çıktı. Bu tek örnek değil. Samsun’da iktidarın valisi bu önemli günde yapılan fener alayına izin vermedi. Nasıl bir zihniyet kendi ülkesinin kurtuluş ateşinin yakıldığı şehirde, kurtuluş ateşinin yakıldığı gün yapılacak etkinliklere karşı çıkar, bunu da Yüce Türk Milletinin takdirine bırakıyorum. Ancak tüm engellemelere rağmen, tüm yasaklara rağmen aziz milletimiz 19 Mayısları, 23 Nisanları, 29 Ekimleri her geçen gün artan bir coşku ile kutluyor, kutlamaya da devam edecek.  Son yıllarda büyük devletlerin emellerine hizmet eden iktidar tarafından Türkiye’nin bağımsızlığı büyük bir tehdit altına girmiştir. Atatürk’ün açtığı yolda Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda tam bağımsız bir ülke olması gerektiğine inanan bizler, tüm gücümüzle bu tehdide karşı duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz. Ülkelerin bağımsızlığı hamaset ile değil akılcılıkla sağlanır ve korunur. Bir yandan efelenip diğer yandan emperyalizmin çıkarlarına hizmet etmek hiç de akılcı bir yaklaşım değildir. Ve biz inanıyoruz ki 25 Haziran sabahı Türkiye hamaset yerine akılcılıkla yönetilen bir ülke olacaktır. 25 Haziran sabahında Türkiye yeniden emperyalizmin değil, halkının çıkarlarını düşünen bir iktidar tarafından yönetilmeye başlanacaktır". 
   Haber: Mehmet Yılmaz
Bu haber 476 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR