Bugun...
CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER: "GÖRÜYORUZKİ TÜRKİYE ARTIK TAMAM DİYOR"
Tarih: 12-06-2018 11:08:00 + -              CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER:

         
           CHP'NİN 2.SIRA ADAYI AHMET YILDIZ:
           “CHP TABANI BANA OY VERİR VERMEZ ONU BİLEMEM AMA BEN BİR CHP'Lİ GİBİ ÇALIŞACAĞIM”

   *** Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, partisinin 10 milletvekili adayı ile bir basın toplantısı düzenleyerek partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 12 Haziran 2018 (Bugün) saat 14.00'te cumhuriyet meydanında düzenlenecek olan mitingine tüm Kayseri halkını davet etti. Özer, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'nun Kayseri ziyareti ile ilgili bir gelişme olmadığını söyledi.
   *** Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'in düzenlediği mitingler iktidar partisinin kimyasını bozdu diyen Özer," Baskın seçimle güle oynaya seçimlerden zaferle ayrılmayı planlayanlar şimdiden birbirlerini suçlamaya başladı. Çünkü zafer umarak çıktıkları yolda büyük bir hezimetle karşı karşıya kaldılar. Gelin haramilerin saltanatına artık tamam diyelim. Gelin soygun düzenine artık tamam diyelim dedi.
   Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer, beraberindeki milletvekili adayları ile kameralar karşısına geçerek Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Kayseri mitingi ile ilgili bilgiler verdi. Mitingle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Özer, şunları kaydetti." Kayseri Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri, belki de en önemlisi için artık iki haftalık bir süre kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri örgütü olarak biz seçim takviminin belirlenmesi ile birlikte çalışmalarımıza start  verdik. Adaylarımızın belirlenmesinin ardından da bu çalışmalarımızı alanlara taşıdık. Burada öncelikle şunu belirtmek isterim ki, alanda gördüğümüz ilgi ve destek gücümüze güç katıyor. Yaklaşık iki yıldır ülkeyi OHAL ile yönetenlerin seçim vaadi olarak OHAL’i kaldırmayı vaat etmeleri;  Tek adam rejimi için ülkeyi kutuplaştıranların daha çok demokrasi sözü vermeleri;  Bugüne kadar yandaş için yasalar hazırlayanların, can havli ile partimizin projelerini taklit etmeye çalışmaları da Türkiye’deki değişimi gözler önüne seriyor.  Türkiye’deki bu değişimin en önemli aktörü ise hiç kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi’dir.  Öncelikle Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti’nin seçimlere girmesini engellemeye çalışan demokrasi düşmanlarının oyununu bozan demokrasi hamlesi; ardından da Yalova Milletvekilimiz  Sayın Muharrem İnce’yi  Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması Türkiye’de tüm dengelerin değişmesine neden oldu.  Sayın İnce’nin her sözü halkta bir karşılık bulurken, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği mitingler iktidar partisi ve beraberindekilerin adeta kimyasını bozdu. Baskın seçimle güle oynaya seçimlerden zaferle ayrılmayı planlayanlar şimdiden birbirlerini suçlamaya başladı. Çünkü zafer umarak çıktıkları yolda büyük bir hezimetle karşı karşıyalar. Onların umutları tükenirken Milletin umutları yeşeriyor. Kayserimiz de 12 Haziran Salı Günü Saat 14.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda tek yürek olup Artık Tamam diyecek. Tüm Kayserilileri Cumhurbaşkanı adayımız, Sayın Muharrem İnce’nin mitingine davet ediyorum. Gelin haramilerin saltanatına artık tamam diyelim.Gelin soygun düzenine artık tamam diyelim".

            CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık ise konuşmasında 24 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti ve bu tarih tek adamlık rejimine son verilen tarih olacaktır dedi. Toplantıda Saadet Partisinin kontenjanından 2.sıra milletvekili adayı olan ve seçimlere 10 gün kala Kayseri'ye gelerek seçim çalışmalarına başlayan Ahmet Yıldız ise "ben bugün itibariyle Kayseri'ye geldim. Çünkü yurt dışında seçim çalışmalarıyla ilgili görevim vardı. artık ben bir saadet partilide olsam bu seçimler sürecinde CHP için çalışacağım dedi. Bir gazetecinin CHP ve Saadet Partisi seçmeninden oy alabileceğinize inanıyormusunuz sorusuna"onu ben bilemem. parti teşkilatı ile oturup bir değerlendirme yapacağız diye konuştu.

            Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 478 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR