Bugun...
CHP'DE DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI
Tarih: 11-01-2018 10:29:00 Güncelleme: 11-01-2018 10:29:00 + -CHP'DE DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI

ESKİ BAŞKAN KESKİN YENİ BAŞKAN ÖZER'E GÖREVİ DEVRETTİ
            ESKİ BAŞKAN KESKİN "TÜM PARTİLİLERİMİZDEN HELALLIK İSTİYORUM"
            YENİ BAŞKAN ÖZER" EVET, ZOR BİR SÜREÇTE, ZOR BİR GÖREV ÜSTLENDİK"

   **** Geçtiğimiz pazar günü yapılan olağan kongrede CHP İl Başkanlığına seçilen Ümit Özer, görevi eski başkan Feyzullah Keskin'den devraldı. Devir -teslim töreninde konuşan eski başkan Feyzullah Keskin, partililerinden ve birlikte görev yaptığı ekibinden helallik isteyerek,"İki yıl süreyle başkanlığını onur ve şerefle yaptığım partimden ayrılmıyorum. Burada görevi yeni seçilen başkanımıza devrediyorum. Ben yine eskiden olduğu gibi bundan sonrada partim için her zaman gece gündüz demeden çalışacağım” dedi.
   **** Görevi eski başkan Feyzullah Keskin'den devralan Çiçeği burnundaki İl Başkanı Ümit Özer ise “Evet zor bir süreçte, zor bir görev üstlendik. Allah’ın izni ile bu zor görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Bu bir bayrak yarışı ve bu yarışta hiç kimse bayrağı teslim ettikten sonra yarış dışı kalmaz. Ben İl Başkanımız ve çalışma arkadaşlarının bundan sonraki süreçte bizim en büyük destekçilerimiz olacağına görüş ve önerileri ile çalışmalarımıza güç katacaklarına yürükten inanıyorum” dedi.
   Cumhuriyet Halk Partisinde devir teslim töreni yapıldı. Geçtiğimiz hafta sonu il başkanlığına seçilen Ümit Özer, görevi eski başkan Feyzullah Keskin'den devraldı.
   Çok sayıda partilinin de hazır bulunduğu devir teslim töreninde kısa bir konuşma yapan eski başkan Feyzullah Keskin, tüm partililerinden helallik istedi. Keskin, iki yıl süreyle başkanlığını onur ve şerefle yaptığım partimden ayrılmıyorum. Burada görevi yeni seçilen başkanımıza devrediyorum. Ben yine eskiden olduğu gibi bundan sonrada partim için her zaman gece gündüz demeden çalışacağım dedi.
   Görevi eski Başkan Feyzullah Keskin'den devralan Çiçeği burnundaki İl Başkanı Ümit Özer ise şunları söyledi; "15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilerek 20 Temmuz’da Türkiye Demokrasini rafa kaldıranlar, Türkiye2yi hızla çağdaş dünyadan kopartıyor, totaliter bir rejime doğru sürüklüyor. Ekonomi, terör, istihdam, yoksulluk, eğitim, sağlık, dış politika gibi tüm alanlarda Türkiye kan kaybediyor. Kentimizde art arda yaşanan intihar olayları, cinnetler toplumun nasıl bir patlamanın eşiğinde olduğunu gözler önüne seriyor. Anayasamızda tanımlanan laik, sosyal, hukuk devleti bizzat ülkeyi yönetenler tarafından adım adım yok oluşa sürükleniyor; ama umutsuz değiliz, Cumhuriyet Halk Partisi var. Bu ülkenin kurtuluş ve kuruluşuna imza atan Cumhuriyet Halk Partisi, bu kötü günlerden de kurtuluşumuzun tek reçetesi ve 2019 yılında yapılacak seçimler, Atatürk Türkiye’si için bir dönem noktası.  İşte bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir bayrak değişimi yaparak, 2019 yılında yapılacak olan seçimlere partimizi temsil edecek, mücadele edecek kadroları belirledik. Ben öncelikle bana ve yönetimime güvenen tüm Cumhuriyet Halk Partililere sonsuz teşekkürler ediyor, onların güveninin boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.  Evet, zor bir süreçte, zor bir görev üstlendik. Allah’ın izni ile bu zor görevi layıkıyla yerine getirecek. Ben bugüne kadar partimize emek veren, bayrak yarışında bu onurlu bayrağı bize devreden İl Başkanımız Sayın Feyzullah Keskin nezdinde önceki dönem yönetim kurulunda görev alan tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Bu bir bayrak yarışı ve bu yarışta hiç kimse bayrağı teslim ettikten sonra yarış dışı kalmaz. Ben İl Başkanımız Sayın Feyzullah Keskin ve çalışma arkadaşlarının bundan sonraki süreçte bizim en büyük destekçilerimiz olacağına görüş ve önerileri ile çalışmalarımıza güç katacaklarına yürükten inanıyorum".
   Konuşmaların ardından CHP İl başkanı Ümit Özer, eski başkan Feyzullah Keskin'e bir buket çiçek takdim etti. Keskin'de Özer'den aldığı çiçeği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü hasebiyle bir bayan basın mensubuna takdim etti.
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 

 

 

 

 
Bu haber 848 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR