Bugun...
İLÇE SEÇİM KURULUNA YAPILAN İTİRAZ REDDEİLDİ!
Tarih: 15-02-2020 09:41:00 Güncelleme: 15-02-2020 09:41:00 + -İLÇE SEÇİM KURULUNA YAPILAN İTİRAZ REDDEİLDİ!

   HER ÜÇ İSİM DE FARKLI GEREKÇELERLE İTİRAZ DA BULUNDU!
  
***Geçtiğimiz haftasonu yapılan CHP İl Kongresi sonrası Av. İbrahim Kaan’ın kendi oylarının tekrar sayılması, Mustafa Devrim Demirtaş ile Ş.Aslı Eskici’nin de tüm sandıkların tekrar sayılmasına ilişkin talebi Kocasinan 1. Nolu Seçim Kurulu tarafından reddedildi.
   Geçtiğimiz haftasonu yapılan CHP İl Kongresi’nin yankıları devam ediyor…
   CHP İl Kongresi sonrası Av. İbrahim Kaan’ın kendi oylarının tekrar sayılması, Mustafa Devrim Demirtaş ile Ş.Aslı Eskici’nin de tüm sandıkların tekrar sayılmasına ilişkin talebi Kocasinan 1. Nolu Seçim Kurulu tarafından reddedildi…
   Kocasinan İlçe Seçim Kurulu’na yapılan itirazda İl Kongre Delegeleri ve Kurultay Delegeleri seçimlerinde yüzde 33 cinsiyet ve yüzde 20 gençlik kotası uygulanması gerektiği hatırlatarak, son seçimde buna uyulmadığı ileri sürülmüştü.
   Kocasinan 1. Nolu Seçim Kurulu, kota ile ilgili itirazın reddine karar verirken, sayım sonuçlarının tekrarlanması ile ilgili talebi de kontrol edilen seçim sonuçlarında 2. sandık kurulunun sonuçları dışında herhangi maddi hataya rastlanmadığı, 2. sandık kuruluna ait maddi hatanın ise seçim mahalinde düzenlendiğinin anlaşıldığı ve başkaca bir eksikliğin bulunmadığı gerekçesiyle bu reddetti.
Bu haber 1000 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR