Bugun...

MİLLETVEKİLİ ATAŞ, İŞÇİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI
Tarih: 07-12-2019 09:47:00 Güncelleme: 07-12-2019 09:47:00 + -MİLLETVEKİLİ ATAŞ, İŞÇİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

             “EKONOMİK KRİZDEN KAYNAKLI İNTİHAR VAKALARI ARTIYOR”

   İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş işçilerin sorunlarını meclise taşıdı.  Ekonomik krizden kaynaklı acı olayları hatırlatan Ataş, bu konuda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, “Bakanlığınız işçilerimizi enflasyona karşı korumaya yönelik bir çalışma yapmakta mıdır?” diye sordu ve cevap istedi.
   Emekliden memura, öğrencilerden kadınlara, çiftçiden esnafa kadar farklı kesimlerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dile getiren Ataş, bu kez de işçilerin yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. Taşeron işçilere AKP Hükümeti tarafından verilen sözleri hatırlatan Ataş, “Sayın Cumhurbaşkanı ısrarla ’kriz yok’ dese de enflasyon oranları ayarlanarak düşük gösterilse de, vatandaşımız ekonomik krizi derinden hissetmektedir” ifadelerini kullandı.
   Ataş, bu konuda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi hazırladı.
   İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, önergesinde Bakan Selçuk’a ayrıca şu soruları yöneltti ve cevap istedi, “Yılbaşından itibaren işçilerimizin ücretlerine uygulanacak zam oranında bir değişme olacak mıdır? Bakanlığınızca bir çalışma söz konusu mudur? Enflasyonunun ayarlamalı da olsa yükseldiği bu dönemde, bakanlığınız işçilerimizi enflasyona karşı korumaya yönelik bir çalışma yapmakta mıdır?  İşçi ücretlerine, memur maaşlarında uygulandığı gibi, ‘Enflasyon Farkı Oranı’ adı altında bir uygulamaya yönelik çalışmanız var mıdır? İlgili kanunla, geçiş yapan üniversite mezunlarının sosyal hakları üzerine yönelik bir çalışma var mıdır?”
   Haber Merkezi
Bu haber 204 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR