Bugun...

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI BİLAL ÖZDOĞAN;
Tarih: 06-12-2019 10:23:00 Güncelleme: 06-12-2019 10:23:00 + -HACILAR BELEDİYE BAŞKANI BİLAL ÖZDOĞAN;

            "HACILAR TURİZMDEN İSTENİLEN VE BEKLENİLEN PAYI ALAMIYOR"  

   Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan Hacılar ilçesinin Turizmden beklenilen ve istenilen payı alamadığını söyledi.  
   Başkan Özdoğan katıldığı bir tv programında yaptığı açıklamasında ilçeden turizmin gelişmesi için Hacılar ve Hisarcık arasında ki yolun kısa sürede yapılması gerektiğini belirterek bu konuda çeşitli girişimlerde bulunduklarını söyledi.
   Başkan Bilal Özgoğan “Turizm noktasında Hacılar ilçesi hep konuşulur. Kayak Turizmi konusu topyekun bir konu. Hacılar İlçesi Erciyes’in eteğinde bir ilçe olarak beklenilen ve istenilen payı alamıyoruz. Seçim öncesi beyannamelerimizde de mevcut. Hacılar ilçesine otel yapılması konusunda bir kere şunu belirtmeliyiz. Belediye bir otel yapamaz. Otel işletmecilerine de kapılarımız sonuna kadar açık. Her konuda yatırımcılara yardımcı olmaya açığız “dedi.
   Yol düzenlenmesinin kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten Özdoğan “Hacılardan Erciyes’e giden yolumuzun düzenlenmesi gerek. Bu konuyu Bakanlık seviyesinde de ilettim. Karayolları Bölge müdürlüğü ile de görüştüm. Hacılar kapı ile Hisarcık arasında bulunan yol üzerinde rüzgâr panelleri konma noktasında ve kavşak çalışması noktasında bir çalışma başladı. Karayolları 2020 bütçesi içerisinde anılan yolla ilgili bir pay ayrıldı. Bahar ile birlikte orada bulunan yolun genişletme ve düzenleme konusunda çalışma başlayacak. Bu yolun düzenlenmesinin ardından çok daha rahat bir şekilde Hacılar’a geliş gidiş sağlanacak” dedi.
   Kayseri’nin pastırma sucuk ve mantısı ile ünlenen bir şehir olduğunu söyleyen Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan “ben 46 yaşındayım. Şimdiye kadar Kastamonu pastırmasını hiç duymadım. Kimse kusura bakmasın. Bir saygısızlık etmek istemem ama Kayseri deyince Kayseri pastırması, Kayseri sucuğu ve kayseri pastırması akla gelir. Burada üretilir ve burada yenilir. Menşei ve coğrafi işaretleri de alınan ürünlerimiz bunlar. Hatta Ankara veya İstanbul ziyaretlerimizde ikramlarımız sucuk ve pastırma olmuştur. Bugüne kadar Kastamonu da ki arkadaşlarımızın bu ziyaretleri sırasında pastırma ve sucuk ikram ettiklerine hiç şahit olmadım “dedi.
   İHA
Bu haber 137 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR