Bugun...

557 POLİS ADAYI YEMİN ETTİ
Tarih: 08-08-2019 10:21:00 Güncelleme: 08-08-2019 10:21:00 + -557 POLİS ADAYI YEMİN ETTİ

            POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ METİN TANRIVER:  
            "bağlılığınız sadece devlete, hizmetiniz millete olmalıdır"
  

    Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 23. dönem mezuniyet töreninde 557 polis adayı yemin etti.  
   Düzenlenen mezuniyet töreninde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dönem birincisi Polis Memuru Mehmet Ali Aldemir konuşma yaptı. Aldemir yaptığı konuşmada, zorlu ve uzun bir eğitim dönemi sonunda okulu bitirmeye hak kazandıkları için gururlu olduklarını söyledi. Aldemir daha sonra mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı. Daha sonra dereceye giren 10 öğrenciye plaketleri verildi.
   Törende konuşan Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Metin Tanrıver mezun olan gençlere seslenen ve nasihatlerde bulundu. Tanrıver, "Sevgili gençler inanıyorum ki okulda almış olduğunuz eğitim sayesinde en iyi şekilde yetiştiniz. Okulumuzun sizlere sağladığı imkânlardan en güzel şekilde yararlandınız. Artık çalışacağınız yerlere atanıyorsunuz. Meslek hayatınız boyunca okulda edindiğiniz bilgiler üzerine mutlaka daha fazlasını koymak zorundasınız. Çıktığınız yolu, taşıdığınız yükü bilmelisiniz. Hedefe ulaşmada aldığınız eğitim, iradeniz, azminiz ve kararlılığınız size yol gösterecektir. Önünüzde belki bir sürü engel çıkacak, zorlanacak, bocalayacak fakat asla pes etmeyeceksiniz. Başarılı olma adına dik duracak, engelleri bir bir aşacaksınız. Hz. Ömer'in şu sözünü rehber edinin; 'Haramda mutluluk ararsan mutluluk sana haram olur'. Dürüst olun, kimsenin hakkını yemeyin, kimsenin hakkını kimseye yedirmeyin. Hakkınızı da haddinizi de bilin. Amirlerinize, meslektaşlarınıza, ailelerinize ve halkımıza saygılı olun. Hele hele anne ve babanızı hiç unutmayın. Görevinizi yaparken bağlılığınız sadece devlete, hizmetiniz yüce millete olmalıdır. Sevgili gençler sefer sizden zafer Allah'tan olsun" ifadelerini kullandı.
   Konuşmaların ardından mezun olan 557 mezun öğrenci yemin etti.
   İHA                                        
Bu haber 303 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR