Bugun...
AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ YAPILDI
Tarih: 05-08-2019 10:42:00 Güncelleme: 05-08-2019 10:42:00 + -AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ YAPILDI

Ak Parti Kayseri İl Teşkilatı İl Danışma Meclisi toplantısını Melikgazi Belediyesi toplantı salonunda yaptı. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Mustafa Elitaş: “Sanayicimize Elektriği başka yerden 36 kuruşa aldırmak yerine KEPSAŞ 35,80 kuruşa satmalı” dedi.
   Toplantıya,  Ak Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile partililer katıldı. Konuşmasında çalışmalarından iyi verim almalarının arkasında teşkilatın olduğunu söyleyen Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “3 Ağustos 2 sene önce bende herhangi bir şey ifade etmiyordu ama geçen sene 3 Ağustos’ta İl Başkanlığı sıfatıyla görevlendirilmem sebebi ile benim için bir anlam ifade etmeye başladı. Harikulade çalışan gençlik ve kadın kollarımız var. Bunu anlamak 1 sene içerisinde çok zor olmadı ama insan hayatında 1 yıl çok unutulmaz anlar yaşamasına sebep oluyor” dedi.
   Sanayicilerin elektrik zammı konusunda sıkıntılar yaşadığını ve KEPSAŞ’ın sanayiciye yardım etmesi gerektiğini belirten Ak Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, “Bizimkisi bir aşk hikayesi diye başlayan ve 14 Ağustos 2001 tarihinde milletin kurduğu ve temelini genel başkanımız ile MYK üyelerinin attığı partinin, 1 buçuk yıl sonra iktidara gelişi ve devamında 14 Ağustos’ta 18 yılını tamamlayarak 19. yılına girmiş olan bir Ak Parti ile karşı karşıyayız. Kayseri de yaşayan sanayici kardeşlerimizin ifade ettiği bir meseleyi gündeme getirmek bizim görevimiz. Biz iktidar olarak bu güne kadar hiç yazılı soru önergesi vermedik ve bu meseleleri hep gündeme getirmeye çalıştık. İlgililer ile konuşup çözmeye çalıştık. Şu anda da bir ilgili karşımızda ve diğer ilgililer de dinliyordur herhalde. Kayseri ve Civarı Elektrik ve KEPSAŞ genel müdürümüzle konuştum ve konuyu bana izah etti. Birileri 3-5 aylık çek vererek, vade farksız elektrik satın almasına imkan veriliyor dediğimde altı kalın çizgilerle çizmedim. 11 Ağustos bayram ve 9 Ağustos Cuma günü elektrik faturasını kesmişler ve bu tarihte vatandaştan para istiyorlar. Bir şey yapılsın, bayram öncesinde bu insanlar işçisinin maaşını mı ödesin yoksa faturayı mı ödesin. Muhtarımız diyor ki, tarımsal sulamaya ne yapmamız lazım. Ben burada eski dostları da görmüşken, bu vesile ile bir derde tercüman olma gereği hissettim. Kayseri bizim için semboldür. En uygun fiyatla vermek zorundayız. Şartları ne ise yerine getirilsin ve büyük sanayiciler de herhalde başka yerlerden satın alıyorlar. Başka yerlere verilen fiyatı KEPSAŞ bizim sanayicimize teklif etmemiş, İnşallah o konuda yönetim kurulu başkanımız sanayicilerimizle görüşecek ve başkalarından 36 kuruşa almak yerine, 35,80 kuruşa o sanayicimize bizim KEPSAŞ’ımızın vermesi lazım diye düşünüyorum” ifadelerini kulandı.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 258 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR