Bugun...
ERÜ İLE ŞEKER FABRİKASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Tarih: 31-07-2019 10:39:00 Güncelleme: 31-07-2019 10:39:00 + -ERÜ İLE ŞEKER FABRİKASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Kayseri Şeker Fabrikası arasında tarımsal alanda işbirliğini içeren protokol imzalandı.
   Rektörlük binasında gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversite olarak şehrin ve ülkenin gelişimine yönelik her türlü proje ve işbirliğine hazır olduklarını söyledi.
   Rektör Çalış, “Şeker Fabrikası ve Üniversitemiz arasında özellikle Ar-Ge çalışmalarını içeren işbirliği protokolü ile birçok projeye imza atılacağını düşünüyorum. Bu da inşallah birçok alanda örnek bir proje olur. İki güzide kurum Şeker Fabrikamız ve Erciyes Üniversitemizin bu işbirlikteliğinden şehrin faydasına önemli işler çıkacağına inanıyorum” dedi.
   Pancar Kooperatifi ve Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise imzalanan protokolün gerek Erciyes Üniversitesi, gerekse Şeker Fabrikası için hayırlı uğurlu olmasını diledi.
   Akay, “Üniversite-Sanayi işbirliği sözde kalmıyor. Bu protokolle kesin bir işlev kazanmış oluyor. Şeker Fabrikası olarak bu konuda kapımızı sürekli açık tutuyoruz. En fazla işbirliği yapmamız gereken kuruluşun Kayserimizin güzide üniversitesi ERÜ olması gerektiğini biliyoruz. Bu çerçevede de pek çok projemizde üniversitemizin değişik bölümleri, fakülteleri ve Teknopark ile ortak çalışmalarımız mevcut. Ortaya çıkarılmış ürünlerimizde var. Şeker Ar-Ge Merkezi kapsamında ortaya çıkarılmış, üretilmiş ürünlerimizde var. Bunlar pilot tesislerde üretimi gerçekleştirildi. Bunlar tabi başarılı işbirliği ile gerçekleştirildi. İmzaladığımız protokol daha fazla işbirliğimizi geliştirmek için bir iyi niyet protokolü. İnanıyorum ki bu protokolle Ar-Ge merkezimizde pancar tohumu geliştirme konusunda önemli bir mesafe kat edilmiş olacak. İnşallah bunu başarabilirsek Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, her aşaması 4 yılı içeren iki aşamalı işbirliği protokolüne imza attı.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 216 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR