Bugun...

ÖZEL ÇOCUKLAR ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
Tarih: 16-05-2019 11:23:00 Güncelleme: 16-05-2019 11:23:00 + -ÖZEL ÇOCUKLAR ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen Özel Çocuklar Çocuk Oyunları Şenliği yoğun ilgi gördü. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Özel çocuklarımız bizim birinci önceliğimizdir” dedi.  
   İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Özel Çocuklar Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. Talas Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şenliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve davetliler katıldı.
   Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şenliğin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci; “Çocuklarımızın önleri açıldığında ve eğitildiğinde onların her şeyi başarabileceklerini biliyoruz. Onların hayatını güzelleştirmek için yapılabilecek her şeyi yapma azim ve kararlılığındayız” dedi.
   Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili ise; “Milli Eğitim Bakanlığı olarak Kayseri’de özel eğitimle ilgili bir sorunumuz yok. Özel eğitim okullarımızda iyileştirmeler yaptık ve uygulama evleri açarak teknolojiyle donattık. Gereken her şeyi yaptık ama en önemlisi bizim öğretmenlerimizdir. Çünkü bizim öğretmenlerimiz çocuklarımıza fedakarca hizmet ediyorlar. Öğretmenliği aşan bir yaklaşımla hizmet ediyorlar” şeklinde konuştu.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Bu sevgili yavrularımız bizim için önemlidir. Bir anne olarak, öğretmen olarak veya yerel yönetici olarak her şeyden önce yaradılışların en şereflisi insana hizmet etmek önemlidir. Bu güzel yavrularımızın hizmetkarı olmak hepimiz için birer ibadet vesilesidir. Ramazan ayındayız. İnşallah hepimiz bu güzel ayın feyzinden ve bereketinden faydalanırız. Asıl gönülleri ihya eden, bu güzel yavrularımızın gönlünde yer eden, onlara fırsat verildiğinde neler yapacaklarını gördüğümüzde toplumda herkesin kazandığını görürüz. O açıdan hiç kimseyi hor görmeden, hiç kimseyi dışlamadan ve hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm kardeşlerimize sahip çıkmak bizim özellikle dikkat etmemiz gereken alanlardır” diye konuştu.
   Konuşmaların ardından özel öğrencilerin hazırladığı gösteriler, katılanlardan tam not aldı.
   İHA
Bu haber 291 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR