Bugun...
ÖZHASEKİ MAZBATASINI ALDI
Tarih: 05-07-2018 10:37:00 Güncelleme: 05-07-2018 10:37:00 + -ÖZHASEKİ MAZBATASINI ALDI

MAZBATA TÖRENİNE VALİ KAMÇI’DA KATILDI
   ***
24 Haziran seçimleri sonrasında AK Parti Kayseri Milletvekili seçilen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Hülya Nergis Atçı ve İsmail Tamer Kayseri Adliyesi’ne gelerek İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Buket Sicimgiller ve Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Dursun Büyükbaş'tan mazbatalarını aldı. AKP’nin diğer üç milletvekili Mustafa Elitaş, Taner Yıldız ve Emrah Karayel ise mazbatalarını 2 Temmuz’da almışlardı. Mazbata törenine Vali Süleyman Kamçı’nın da katılması dikkatlerden kaçmadı.

   “AB ENGELİ VAR AMA BEN İDAMDAN YANAYIM” 
   ***
Mehmet Özhaseki mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “İçimizi yakan çocuklarla ilgili konularda idam işi biraz yükseliyor. Ancak bunun enine boyuna tartışılması lazım, görüşülmesi lazım. İşte Avrupa Birliği diye bir engel var, bunun yanında bazı daha mahsurları olabilir. Ancak terazinin iki gözüne lehinde, aleyhinde söylenebilecek her şey söylendikten sonra yüce Meclisin takdiri eğer idamdan yana olursa ki ben bundan yanayım, açıkça söyleyeyim. Cumhurbaşkanımız da daha önce Meclis'ten böyle bir karar çıkarsa ben onaylarım demişti” dedi.
     Vali Süleyman Kamçı, AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü ve partililerle Kayseri Adliyesi'ne gelen Bakan Mehmet Özhaseki ile yeniden milletvekili seçilen İsmail Tamer ve Hülya Nergis konferans salonunda düzenlenen törende, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Buket Sicimgiller ve Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Dursun Büyükbaş'tan mazbatalarını aldı.
   Mazbata töreninden sonra adliye çıkışında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Türkiye’yi ne kadar karalarlarsa karalasınlar, istediği siyasi emellere ulaşamayanlar Türkiye üzerinde istedikleri gibi batıya ağıtlar şikayetlenmeler, ülkesini kötü gösterme gayretinde olurlarsa olsun ülkemizin geldiği noktayı biliyoruz. Daha iyiye götürmek için büyük bir gayret veriyoruz. Bunu herkesin bilmesi lazım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere ekibiyle birlikte büyük bir aileyiz biz. Tek yürek şeklinde atan kalbimizle bu vatana hizmet var. Siyasetin süresi vatandaşın istemesi ile doğru orantılıdır. Yani siyaset 3 sene mi 23 sene mi yapılır bütün bunların süresi vatandaş sizi ne kadar seviyor, ne kadar tutuyor onunla ilgilidir. O sizin görev sürenizi uzatırsa devam edersiniz. Allah’a şükürler olsun bulunduğumuz ekibi vatandaş sevdi. Yerel yönetimlerde neredeyse 25 yıl sevdi. Vatandaş da bize inandı ve güvendi. Şimdi hizmet etme, çalışma sırası bizde. İnşallah önümüzdeki günlerde bunların emarelerini vatandaş tek tek görecek. Ekonomideki yükselişi ve ülkenin nasıl kalkındığını herkes tek tek görecek” dedi.
    Bakan Özhaseki idam konusunda sorulan bir soruyu şöyle cevapladı; “2-3 yıldır idam konusu tartışılıyor, özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında vatandaş bunu yapanların idam edilmesini canı gönülden istedi. Hele hele son birkaç gündür gündemi meşgul eden, içimizi yakan, hepimizi oturduğumuz yerde öfkelendiren çocuklarla ilgili bu konularda da idam işi biraz daha yükselmiş gibi gözüküyor. Ancak bunun enine boyuna tartışılması lazım, görüşülmesi lazım. İşte Avrupa Birliği diye bir engel var, bunun yanında bazı daha mahsurları olabilir. Ancak terazinin iki gözüne lehinde, aleyhinde söylenebilecek her şey söylendikten sonra yüce Meclisin takdiri eğer idamdan yana olursa ki ben bundan yanayım, açıkça söyleyeyim, Cumhurbaşkanımız da zaten daha önce Meclisten böyle bir karar çıkarsa onaylayacağını söylemişti, inşallah önümüzdeki günlerdeki gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz."
   İHA
Bu haber 559 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR